Akar-Mite İlaçlama

Akar böcekleri gözle fark edilmeyecek kadar küçük olan mikroskobik canlılardır. Akar böcekleri mite ve mayt isimleriyle de bilinmektedir. Akar böceklerinin mikroskobik olması akar ilaçlama uygulamalarına gereken önemi arttırmaktadır. Dolayısıyla mite böcekleri, alanında uzman kişiler tarafından doğru yöntemlerle ilaçlanmalıdır.

Akar böcekleri çeşitli zararlara da neden olmaktadır. Bu böceklerinin bilinen en belirgin zararı, insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileridir. Akar böcekleri insanların çeşitli sağlık sorunları yaşamalarına neden olmaktadır. Özellikle çocuk ve yaşlılar bu böceklerden geçen hastalıklara maruz kalmaktadır.

Akar-Mite Böceklerinin Neden Olduğu Bazı Rahatsızlıklar;

  • Astım
  • Bronşit
  • Solunum yolu hastalıkları
  • Alerjik reaksiyonlar

 Akar- Mite İle Mücadele

Akar böcekleri beslenmesini insanların üzerinden dökülen kıl ve deri döküntüleri ile karşılamaktadır. Bu nedenle akar en çok yastık, yorgan ve çarşaf içlerinde görülmektedir. Akar böcekleri bulunduğumuz birçok alanda yaşamaktadır. Ancak gözle görülmeyecek kadar küçük oldukları için fark edilmezler. Bu böceklere karşı koruma sağlamak için akar ilaçlama uygulamaları periyodik olarak yapılmalıdır.

Akar ilaçlama firmalarının kullanmış olduğu ilaçlama teknikleri sayesinde gözle görülmeyen tüm mikroskobik canlılar bulunduğu alandan arınırlar.

İlaçlama servisimiz haşere sorunu yaşanan alana en kısa zamanda ulaşarak çalışmalarına başlamaktadır. 7 gün 24 saat müşteri temsilcilerimize ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir