Deri Böceği İlaçlama

deri-bocegi-ilaclama

Deri böceği ilaçlama mekan ve saat farkı gözetmeden firmamız tarafından uygulanan işlemlerin başında gelmektedir. Deri böceği adından da anlaşılacağı gibi insan ve hayvan derisi üzerinde yaşayan ve deri döküntüleri ile beslenen böcek türüdür. Deri böcekleri insan ve hayvan derisinin içine girip uyuz hastalığına neden olabilir. Deri böceği ilaçlama operasyonu ile kontrol altına alabildiğimiz bu haşereleri daha yakından tanımak için özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Deri böceği fiziksel olarak pamuksu bir görünüme sahiptir, bedeni çok sık tüylerle kaplı olan deri böceği sarımsı, siyah, kahverengi ve benekli renktedirler.
  • Deri böceği yaklaşık 2-3 mm boylarındadır. Bu böceklerin ömrü yaklaşık olarak 1 yıldır ve bu süre içerisinde 5-6 yumurta bırakabilirler.
  • Deri böceği ilaçlama uygulaması sayesinde etrafta var olan deri böcekleri üremeden etkisiz hale dönüşürler.

Deri böceği ile mücadele etmek ve yaşam alanınızı diğer tüm haşerelerden arındırmak için profesyonel firmamız ile iletişime geçebilir, böcek ilaçlama kaydı oluşturabilirsiniz.

Deri Böcekleri Nerelerde Yaşarlar?

Deri böcekleri nerelerde yaşarlar? Sorusunun net bir yanıtı yoktur. Deri böcekleri de tıpkı diğer haşereler gibi yaşamın ve insanın olduğu her yerde yaşayabilirler. Fakat korunma ve bu haşerelere tedbir alma bağlamında deri böceklerinin yaşadığı yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Deri böcekleri evlerimizde özellikle elbise, ayakkabı veya eşya dolaplarında, konfeksiyon ve deri fabrikalarında ağırlıklı olarak gözükürler.
  • Ağız yapısı çok güçlü olan deri böcekleri deriyi hatta yumuşak madenleri (altın,gümüş) bile delebilir.

Deri böceği ilaçlama uygulamalarında kullanılan sıvı ilaçlama tekniği kısa sürede sonuca ulaşmaktadır. Açık ve kapalı tüm alanlarda uygulanabilen ilaçlama tekniklerimiz, alanında uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Deri böceği etrafında var olan deriden yapılma birçok eşyanın da zarar görmesine neden olmaktadır. Beslenmesini türlerine göre karşılayan deri böceğinin en tehlikeli türü, uyuz böceği olarak bilinmektedir. Bu böcek neden olduğu uyuz hastalığıyla insanların önemli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

Deri Böceği İle Mücadele

Deri böceği ile mücadele tarihten bu yana süregelen bir girişimdir. Deri böcekleri dayanıklı ve zor ölen haşerelerdir, ömürleri uzun olduğu için bu süre zarfında hızlıca çoğalabilen böcekleridir. Deri böcekleri eşyalarımıza ve bizlere zarar vermemesi için deri böceği ile mücadele etmek gerekmektedir. Deri böceği ile mücadelede en etkili çözümü deri böceği ilaçlama firmaları sunmaktadır.

İlaçlama ekiplerimize 7 gün 24 saat ulaşarak profesyonel hizmet talep edebilirsiniz. Deri böceklerinden kurtulmak profesyonel çözümlerle daima mümkündür.