3-asamada-bocek-ilaclama-nasil-yapilir

3 Aşamada Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

3 aşamada böcek ilaçlama nasıl yapılır diye merak edenlere hemen söyleyelim. Öncelikle böcek ilaçlama işlemi tamamen profesyoneller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Zaten buradaki 3 aşamada profesyonel böcek ilaçlama işlemindeki 3 aşamayı kapsamaktadır. Bu aşamalar işin uzmanı olan bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Böcek ilaçlama işleminin aşamaları aslında siz daha haşere ilaçlama şirketini aradığınız andan itibaren başlamaktadır. Fakat bizim burada bahsettiğimiz 3 aşama tamamen yaşam alanımızda uzmanların gerçekleştireceği operasyonu kapsamaktadır. Bakırköy Böcek İlaçlama şirketimiz profesyonel böcek ilaçlama hizmetini sizler için en uygun şartlarda yapmaktadır.

Böcek İlaçlama İşleminde Keşif Aşaması

3-asamada-bocek-ilaclama-nasil-yapilir
3-asamada-bocek-ilaclama-nasil-yapilir

Bireysel olarak böcekler karşı alacağınız hiçbir tedbirin etkili olmayacağını belirtmek isteriz. Üstelik bireysel müdahale sağlığınız açısından da çok büyük tehlike arz eder. Farkında olmadan kendinizi ve sevdiklerinizi zehirleyebilirsiniz. Bu yüzden 3 aşamalı olan ve profesyonel böcek ilaçlamanın nimetlerinden yararlanıldığı bu işlemi mutlaka yaptırmalısınız. Şimdi ise sırasıyla böcek ilaçlama işleminin 3 aşamada nasıl gerçekleştiğini görelim. Daha net ve anlaşılır olması için konuyu pire ilaçlama üzerinden yürütelim.

Böcek ilaçlama işleminde keşif aşaması yaşam alanınızda yapılacak olan ve haşere ilaçlama işleminin ilk ayağıdır. Bu aşamada evinize gelen ekip evinizde bulunan böcekleri keşfetmek amaçlı detaylı bir tur yaparlar. Özellikle pireler neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Bu yüzden onların yuvalandıkları yerleri bulabilmek, yumurtalarını bıraktıkları yerleri doğru tespit edebilmek ciddi bir uzmanlık gerektirmektedir.

Pire ilaçlama işleminde özellikle yumurtalar çok büyük önem arz eder. Eğer keşif aşamasında yumurtalar doğru tespit edilemezse pire ilaçlama yapıldıktan kısa bir süre sonra pireler yeniden türeyeceklerdir. Yeryüzünde en hızlı çoğalan haşereler olarak bilinmektedirler. Tüm bunlar için ekibin daha önce bu tür operasyonlara aktif katılım sağlamış olması gerekmektedir.

Böcek İlaçlama İşleminde Karar Aşaması ( Toplantı )

Böcek ilaçlama işleminde karar aşaması genel olarak haşere ilaçlama işleminin bel kemiğini oluşturmaktadır. Çünkü bu toplantıda alınacak en ufak yanlış bir karar pire ilaçlama işleminin tamamen heba olması anlamına gelmektedir. Bu aşamada yapılan şeyler şunlardır:

  • Keşif aşamasında toplanılan bilgiler masaya yatırılır.
  • Keşif aşamasında alınan notlar tartışılır.
  • Pire ilaçlama için kullanılacak olan 2 yöntem vardır. Biri kokulu ilaçlama diğeri buharlı ilaçlama yöntemidir.
  • Keşif aşamasında pirelerin hangi yoğunlukta olduğu tespit edilmiştir.
  • Buna göre eğer orta düzeydelerse kokulu ilaçlama çok daha yoğun düzeydelerse buharlı ilaçlama kullanılacaktır.
  • Hangi haşere ilaçlama yöntemine karar verildiyse o cihaz kullanılacaktır.
  • Kokulu ilaçlama için ULV cihazı, Buharlı yöntem içinse buharlama cihazı kullanılmaktadır.

ULV cihazı ilacı havaya püskürterek özellikle pire gibi zıplayarak hareket eden haşerelri havada imha ederek çözüm sağlamaktadır.

Böcek İlaçlama İşleminde Uygulama Aşaması

Böcek ilaçlama işleminde uygulama aşamasında haşere ilaçlama ekibinin özellikle pire ilaçlama konusunda uzman personeli, cihazlarla gerekli yerlere yeterli miktarda müdahale yapar. Tespit edilen kritik yerlere özel bir ilgi göstermesi gerekecektir. Haşere ilaçlama sonrası evde bulunan kişilere gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Pire ilaçlama üzerinden örnek verdiğimiz için özellikle kokulu ilaçlama sonrası evin en az 4 ila 6 saat arasında kapalı kalması gerekmektedir. Kapalı kalma durumunun 24 saati bulması durumunda ilaçlamanın tesiri çok daha etkin olacaktır. Böcek ilaçlama konusunda daha fazla bilgi ve yardım almak için Bakırköy Böcek İlaçlama firmamızı haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir