Akrep neye gelmez?

Akrepler her türlü iklim koşulunda yaşayabilen, zehirli zararlı böcek türleridir. Akrep neye gelmez ve neden kaçar gibi tedbir amaçlı alınabilecek birkaç püf noktası bulunmaktadır. Ancak akreplerden kesin olarak kurtulmanın yolu böcek ilaçlamadan geçmektedir. Yıllardır İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde ilaçlama hizmeti sunan Bakırköy Böcek İlaçlama bu konuda yaptığı başarılı çalışmalar ile adını duyurmuştur.

Akrepten Korunma

akrep-neye-gelmez
akrep-neye-gelmez

Şehir hayatı ve binalarda tek çözümün ilaçlama şirketi aracılığı ile yapılabilecek olan ilaçlama yöntemi olduğu unutulmaması gerekmektedir. Bunun dışında akrepleri uzaklaştıracak bir yöntem ne yazık ki yoktur. Tavuklar akrepleri besin olarak tüketen hayvanlardır. Akrep zehrine karşı bağışıklık gücü yüksek olan tavuklar, her türlü akrep çeşidini kolaylıkla yok etme konusunda programlanmışlardır.

Akreplerin dünya genelinde 2 bine yakın türü bulunmaktadır. 100’e yakın türü ülkemizde görülmektedir. Zehirli kuyrukları ile tehlike saçarlar. Nemli ve sıcak havayı seven akrepler her halukarda her mevsimde görülebilirler. Akrepler nemli taşların altında, ağaç kovuklarında ya da evlerin çatlak duvarlarında yaşarlar. Bu nedenle evdeki çatlak duvarların tamir edilmesi son derece önemlidir.

Akrepler bir seferde 10 ila 100 arasında yavrulama yaparlar. Bu yavrulama dönemi 210 ila 300 günlük bir süreyi kapsar. Yaklaşık 6 aylık bir süre boyunca yavrular annelerinin peşini bırakmazlar. Ortalama ömürleri ise 4 ila 8 yıl arasında değişir. Akrep sokması ile zehirlenmede hayati tehlike mevcuttur. O nedenle akrepler görmezden gelinebilecek canlılar değildirler.

Akrepler 3-4 yıl arasında yetişkin bir konuma gelirler. 1 senede 2 veya 3 kez deri değiştiren akrepler kırkayak, böcek, örümcek, fare ve kertenkele gibi haşerelerle beslenirler. En tehlikeli haşere grubundan olan akreplerin ilaçlama yöntemi ile ortadan kaldırıldığı bilinmektedir. İlaçlamanın doğru bir şekilde yapılması da son derece önemlidir. Ucuz ve tesirsiz ilaçlamalar ile boşa vakit kaybetmeyin. Kaliteli ve garantili bir ilaçlama için Bakırköy İlaçlama ekipleri hazır olarak beklemektedir.

Bakırköy’ün tüm semtlerinde etkin bir şekilde çalışan Bakırköy İlaçlama ekipleri yalnızca Bakırköy’le sınırlı kalmıyor, İstanbul’un tüm ilçelerinde böcek ilaçlama hizmetini sürdürüyor. Siz de kaliteli ve kesin sonuç odaklı bir ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız Bakırköy İlaçlama ile irtibata geçin, akrep ve diğer haşerelerden sonsuza kadar kurtulun.

Akrepler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir