akrep-sokmasi-belirtileri

Akrep Sokması Belirtileri

Akrep sokması belirtileri bünyelere göre farklılık gösterebilir. Ancak akrep sokması sırasında canınızın çok yanacağını bilmenizde fayda var. Akrep sokması bazı kişilerde şok etkisi yaratmanın yanı sıra, titreme, ateş, panik, halsizlik, mide bulantısı ve ağrı yaratabilmektedir. Akrep, zehirli bir böcek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Zehirli olduğu için insan üzerinde ölümcül bir yapıya sahiptir. Ölümcül olması insanlar üzerinde büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Akrep tehlikesine karşı Bakırköy Böcek İlaçlama profesyonel ekibi başarılı bir şekilde ilaçlama yapmaktadır.

Akrep Sokması Belirtileri Nelerdir?

akrep-sokmasi-belirtileri
akrep-sokmasi-belirtileri

Akrep sıcak iklimleri seven ve dünyanın her yerinde görülebilen bir canlıdır. Soktuğu takdirde hayatınıza mal olabilir. Kabuğu sert ve dayanıklı olan akrepler kolay kolay öldürülemezler. Tehlikeyi sezdikleri an sokma dürtüsüne kapılırlar ve karşıdaki tehlikeye doğru saldırırlar. Akreplerin dünya genelinde 1500-2000 civarı türü vardır ancak ülkemizde 20 kadarı görülmektedir. Akrepler genellikle geceleri görülürler.Toprak altında yaşayan türleri vardır ancak bunun yanı sıra toprak üstünde yaşayan türleri de bulunmaktadır. Ağaç ve taş altı akrepleri toprak üstünde yaşayan türlerdir. Kumcul ve kazıcı akrepler dediğimiz akrepler yer altında yaşamlarını sürdürürler.

Akrepler genellikle taş altlarında, ağaç kavuğunda ya da evlerin çatlak duvarlarında görülürler. Bu nedenle akrep riski taşıyan ortamlarda bu gibi yerlere dikkat edilmelidir. Akreplerin sarı tonları olmakla beraber kahverengi ve siyah ton renkli olanları da görülmektedir. Akreplerin 4 çift yani 8 ayağı vardır. Akreplerin gebelik süresi ortalama 200-300 gün arasında sürer. Bir doğumda 10 ila 50 arası yavru ortaya çıkar. Ancak bazı durumlarda bu 100’e kadar çıkabilmektedir.

Akrep sokması anında ve sonraki aşamalar sizin için çok önemlidir. Akrep zehri ile karşılaştığınız ilk andan itibaren yapmanız gereken ilk şey hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise sağlığınızı güvence altına almak için, İlaçlama firması bularak akrep ilaçlama işlemine başvurmanız gerekmektedir. Aksi halede kurtulmanız söz konusu olmayacaktır.

Akrep tehlikesine karşı alınabilecek en önemli tedbir ilaçlamadır. Akrep ilaçlama sayesinde ortadan kalkar ve tehlike olmaktan çıkar. Bakırköy Böcek İlaçlama uzman ekipleri ilaçlama yaparak akrep tehlikesini ortadan kaldırmaktadır.

Akrepler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir