akrep-sokmasi-ilk-yardim

Akrep Sokması İlk Yardım!

Eklembacaklı ailesinin en güçlü üyelerinden olan akrepler zehirli kuyrukları ile tehlike saçarlar. Önlem alınmaz ise çoğalırlar ve içinden çıklmaz bir duruma sebebiyet verirler. Akreplerden kurtulmanın en etkili yolu ilaçlama yaptırmaktır. Ancak bu ilaçlamanın uzman bir firma tarafından yapılması son derece önemlidir. Yılların tecrübeli firması Bakıköy Böcek İlaçlama, İstanbul’un tüm semtlerinde etkili böcek ilaçlama hizmeti ile insanlara yardımcı olmaktadır. Akrep sokması ilkyardım ise bazı ciddi işlemleri gerektirir.

Akrep Sokması İlk Yardım Nasıl Olmalı?

akrep-sokmasi-ilk-yardim
akrep-sokmasi-ilk-yardim

Akrep sokması, herhangi bir alanda hiç bilmediğiniz bir anda aniden başınıza gelebilecek felaketlerden bir tanesidir. Akrep sokması çok önemli bir vakadır. Bu durumda hasta hareket edilmemelidir. İlk yardım basamağı olan soğuk su ve buz terapisi ile akrep sokması oluşan yaranın üzerine, tutulmalıdır. Akrep zehri, zehirli olan sürüngenlerden yılan gibi benzerlik göstermez. Yani yaralanan alanı emerek tükürmenizle zehri dışarı atma durumunuz olmayacağı gibi, dişlerinizde veya diş etlerinizde olası bir enfeksiyon hastalığınız varsa yaşam mücadeleniz sadece 5 dakika ile sınırlıdır.

Akrep sokması sırasında soğukkanlı olup, en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerilir. Ardından akrep sokması ile tekrar karşı karşıya kalmamak için yaşam alanlarınızı ilaçlama yapmanızda fayda vardır. İlaçlama sıvı, kokulu, kokusuz, jel ve fare ilaçlama teknikleri ile yapılmaktadır. Ağır kokulu ilaçlarla yapılan ilaçlama akrep için en etkilisidir. Akrep ağaç kovuklarında, taş altlarında ve evdeki çatlak duvarlarda yaşarlar. Akreple mücadele bireysel olarak oldukça zordur. Akrep profesyonel yardım gerektiren canlılardandır. Sert bir yapısı vardır. İki gözü dışında bir de çift tarafta birer gözü daha vardır. Akşamları dışarı çıkarlar gündüzleri pek görünmezler. Kar yağışının görüldüğü yerler hariç her yerde bulunabilirler.

Siz de akrep ya da benzeri haşerelerle karşı karşıya kaldıysanız ve tedbir almak istiyorsanız Bakırköy Böcek İlaçlama firması sizlere bir telefon kadar yakındır. İzmir ve Kocaeli ile birlikte İstanbul’da da tüm ilçe ve semtlerde böcek ilaçlama hizmetini başarı ile yürüten Bakıköy Böcek İlaçlama uzman ekipleri anında haşere ortamını ilaçlayıp hijyeni sağlamaktadırlar.

Akrepler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir