akrep-turleri-hangileridir

Akrep Türleri Hangileridir?

Dünya üzerinde mevcut akrep türü sayı olarak 1753 çeşide sahiptir. Ülkemizde ise akrep türlerinin sayısı 23 tanedir. Sarı Akrep ve Kara akrep olarak bilinen zehirli türler hem dünya üzerinde hem de ülkemizde mevcutturlar. Akrep türleri ve akrep çeşitleri her zaman için insan hayatını tehdit eden zararlı canlı türleri olmuşlardır. Akreplerin yaşam alanlarımızda olmasına ilişkin yeterli derecede önlem alınmadığı takdirde ölümcül sonuçlara yol açabilmektedirler. Bakırköy Böcek İlaçlama firması sizi akrep ve haşerelerden korumak amacıyla kaliteli ve garantili ilaçlama yapmaktadır.

Akrep türleri hakkında

akrep-turleri-hangileridir
akrep-turleri-hangileridir

Akrep türleri hangileridir diye soracak olursak başlıca akrep türleri şöyledir; kalın makaslı akrep, Kalın Kuyruklu Akrep, İtalyan Akrebi, Karpat Akrebi, Toprak Üstü, Toprak Altı, Sarı Akrep, Siyah Akrep, Litofilik Akrep, Arboreal Akrep, Psammofil Akrep ve Fossorial akreplerdir.

Akrepler dünyanın hemen her yerinde görülebilen daha çok sıcağı seven bir canlı türüdür. Akrep hem zehirli kuyruğu ile insanları sokarak hayatlarını tehdit eder hem de etrafa bıraktıkları dışkı ile gıda zehirlenmesine neden olabilir. Akrep gibi ölümcül sonuçlar ortaya çıkaran haşerelerden hızlı bir şekilde kurtulmak için ilaçlama şarttır. Ancak ilaçlama doğru bir şekilde yapılmalıdır. Uygun teknikler kullanılarak yapılan ilaçlama ile beraber akrep ya da benzer haşereler ortadan kalkmış olacaktır.

Akrebin kuyruğundaki zehir insanı felç edebilir veya öldürebilir. Nemli ve sıcak ortamlaqrda görülen akrep bir taşın altından çıkabilir, ağaç kovuğunda yaşayabilir veya evlerdeki duvar çatlaklarında hayatını idame ettirebilir. Daha çok geceleri dışarı çıkan akrep etrafa dışkılarını bırakırlar. Bu dışkılar insanları hasta eder. Akrep normal şartlarda öldürülmesi zor bir canlıdır. O nedenle ilaçlama işlemi kaçınılmazdır. Köşe bucak doğru bir şekilde yapılacak ilaçlama akrep tehlikesini ortadan tamamen kaldıracaktır.

Diğer haşerelerde olduğu gibi akrebi de bireysel çabalarla öldürmek kolay değildir. Alanında uzmanlaşmış bir ilaçlama firması ile anlaşıp gerekli ilaçlamaları yaptırmak önemlidir. Bakırköy Böcek İlaçlama firması sadece Bakıköy ve çevresi değil, tüm İstanbul ilçelerinde hizmet vermektedir. Tuzla’dan Pendik’e, Avcılar’a, Kadıköy ve Esenler’e kadar aklınıza gelebilecke tüm ilçelerde ilaçlama hizmeti yapmaktadır. Siz de akrep ya da diğer haşerelerden korunmak istiyorsanız hemen arayın kaliteli ve garantili hizmet ile haşerelerden kurtulun.

Akrepler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir