akreple-mucadele-yontemleri-nelerdir

Akreple Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Akreplere mücadele yöntemleri nelerdir diye sorarsak başvuracağımız çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri sıralayacak olursak; akreplerden kurtulmanın doğal yolları olarak tavuk ve kedi beslenebilir. Bu evcil hayvanlar akrepleri besin olarak tüketmekte oldukça başarılıdırlar. Akrep gibi son derece tehlikeli canlılardan kurtulmanın kesin yolu ise ilaçlama yaptırmaktır. Bakırköy Böcek İlaçlama servisleri yaptıkları ilaçlamalar ile sizleri akrep tehlikesinden koruyor.

Akreple Mücadele Etmek

akreple-mucadele-yontemleri-nelerdir
akreple-mucadele-yontemleri-nelerdir

Akreplerle mücadele yöntemi geliştirmek istendiğinde, duvar çatlakları, ahşap yarıkları, kırık döküntü içinde bulunan alanların tamir edilerek silikonla kapanması gerekmektedir. Bir diğer mücadele şekli ise; hiçbir endişeye gerek kalmadan profesyonel bir akrep ilaçlama şirketi ile anlaşarak yaşam alanlarınızı akreplere karşı ilaçlatmaktır.

Sıvı ilaçlama ile akrep ve akrep yavrusu kolaylıkla kontrol altına alınabilmektedir. Akreplerden kurtulmanın en kestirme yolu ilaçlama yapmaktır. Bunun dışında diğer yöntemler geçici olmaktadır. Sizlerde yaşam alanlarınızı kaliteli ve güvenli bir hale getirmek istiyorsanız hemen ilaçlama yöntemini seçerek akreplerden kurtulabilirsiniz.

Akrepler ölüme varan sonuçlar ortaya çıkardıklarından ötürü diğer haşere türlerine oranla daha dikkat edilmesi gereken canlılardır. Hiç beklemediğiniz bir anda akreplerle mücadele halinde bulabilirsiniz kendinizi. Sıcak ve nemli yerleri seven akrepleri bahar ve yaz aylarında görmemiz olasıdır. Akrepler kendi türü içerisinde çok fazla çeşidi bulunan bir canlıdır. Dünya genelinde ortalama 2 bin türü olduğu düşünülmektedir. Akreplerin hem toprak altında hem de toprak üstünde yaşayan türleri bulunur. Genellikle geceleri görülürler. Ortalama ömürler 7-8 yıl kadardır. Taş altında, ağaç kabuklarında ve evlerin çatlak duvarlarında yaşamlarını sürdürürler. Kuyruğunda zehir kesesi vardır ve ölümcüldür. Akrep ile temasta bulunmak ölümcül sonuçlara neden olabilir. 210 veya 300 günlük bir gebe süreci bulunan akrep bir seferde 10 ila 50 adet larva bırakır. Bazı türlerinde bu sayı 100’ü bulmaktadır.

Akreplerle bireysel mücadele oldukça zordur. Bunun için uzman bir ilaçlama servisinden hizmet almak en mantıklısı olacaktır. Bakırköy Böcek İlaçlama servisleri tüm ilçelerde yürüttüğü ilaçlama hizmeti ile akrep tehlikesini ortadan kaldırıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile akrepler size uğramadan onları ortadan kaldırıyor. Hemen arayın akrep ve diğer tehlikeli haşerelere karşı önleminizi alın.

Akrepler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir