bagcilar-pire-ilaclama

Bağcılar Pire İlaçlama

Bağcılar ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Kalabalık bir yerleşim yeridir. Bağcılar pire ilaçlama servisi olarak ilçede en çok şikâyet aldığımız haşere türleri pire, bit, tahtakurusu, tahta kurdu, kalorifer böceği, hamam böceği, kakalak, fare, gümüş böceği, çıyan, kırkayak, lağım faresi, fındık faresi gibi haşere, böcek ve fare türleridir.

Pireler 1,5 ila 3 mm arasında olabilen altı bacaklı eklembacaklılardır. Ön ayakları diğer arka ayaklarına göre çok kısadır. Bu özellikleri ile çok yükseklere kadar sıçrayabilirler. Çok küçük olduklarından kolayca fark edilmezler. Ancak ısırdıkları zaman kaşıntı hissi ve ardından minik kızarıklıklar ile varlıkları anlaşılır. Evcil hayvanlarda da pire görülebilir. Bu tip durumlarda hayvanlarınızın bir veteriner kontrolünde pirelerden uzaklaştırılması işleminin yapılması gerekir. Pire ilaçlama Bağcılar ilçesinde firmamız tarafından sıvı ilaçlama ile farklı yöntemlerle yapılır. Birinci uygulama yönteminde sıvı kimyasal, püskürtülerek mekâna tatbik edilir; ikinci yöntemde ise sıvı kimyasal sisleme işlemini yapacak bir makine ile ilacın ortama iyice nüfus etmesi sağlanır. Sisleme işlemi, sıvının su zerreciklerine dönüştürülmesi işlemidir. Sisleme yöntemi tüm pire, bit, tahtakurusu, kene, sivrisinek gibi kan emici eklembacaklılar için uygulanmaktadır. Püskürtme yönteminde ise daha yoğun olan haşereler

Bağcılar böcek ilaçlama firması Kocaeli, İstanbul ve İzmir illerindeki tüm ilçe ve semtlerde haşere, böcek ve farelerin ilaçlama hizmetini vermektedir. Pire ilaçlamaları özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte havanın da ısınmasına paralel sayılarında artış olmaktadır. Pire yumurtası 7 ila 10 gün arasında olgunlaşma süreci yaşamaktadır. Ve sıcak havalarda üreme sayıları bir haftada 2000 adet olmaktadır. Pireler diğer haşere ve böcekler gibi nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı severler. Üremeleri için kan emmeleri gerekir.

Pirelerin bazı türleri oldukça tehlikelidir. Bu kan emiciler, fare kemirgeni de dahil ölümcül veba hastalığının yayıcısı olmuşlardır.  Ayrıca pirelerden insanlara geçen diğer hastalıklar ise yine ölümcül olan hıyarcıklı veba, dizanteri, tifüs, humma ve birçok alerjik hastalıklar olarak sıralayabiliriz.

Bağcılar pire ilaçlama firmasını 7/24 arayarak kalıcı ve garantili ilaçlama hizmetlerimizden yararlanın. Firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama firmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir