Bakırköy Pire İlaçlama

Bakırköy pire ilaçlama faaliyetlerinde başı çeken İstanbul ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Pireler sadece Bakırköy halkının değil tüm ülkenin dert yandığı haşerelerden biridir. Küçük fakat etki gücü yüksek olan pire ile mücadele etmek insanoğlunun uzun zamandan beri ilgi odağı olmuştur. Pirelerden kurtulmak için bu haşerelerin özelliklerini bilmek bizlere yardımcı olacaktır. Pire ilaçlama operasyonu ile son verdiğimiz bu haşerelerin genel özelliklerine bakacak olursak;

  • Dünyanın her ucunda görünen pireler, bulundukları ortama göre renk alırlar. Dünyada sayısı bilinen 1600 tane türü vardır. Genelde sarı, siyah, kahverengi renklerde olurlar.
  • Toplam 6 ayağı bulunan pirelerin, vücudu yanlardan basık ve vücut derisi çok sağlamdır.
  • Vücudu özel kıl ve türlere kaplıdır. Ortalama ömürleri 1,5 yıl olan pireler, canlıların kanını emerek beslenirler.
  • Boyları ortalama 5 mm olan pireler, kendi boylarının ortalama 200 katı kadar yükseğe zıplayabilirler. Yumurtlayarak çoğalan bu canlılar bir seferde 20 tane yumurta bırakabilirler.

Pire mücadelesinde kurumsal kimliği ile her daim yanınızda olan firmamız günün 24 saati sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bize ulaşmak için telefonlarımıza çağrı bırakabilir ya da talep formu oluşturabilirsiniz.

Bakırköy Pire İlaçlama ile Kesin Çözüm

Pireler nerelerde görülür? Yazın sıcak ve nemli bölgeleri seven pireler, özellikle ülkemizde;

  • Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nde çok sık görülürler.
  • Büyük şehirlerde daha sık görünen ve daha sık çoğalan bu haşere türleri özellikle küçükbaş hayvanların çok sık tüketildiği yerlerde daha çok tehdit içermektedirler.
  • Kan emdikleri için bir memeli olan farelerden aldığı virüsü diğer canlıya taşıma olasılığı oldukça yüksektir.

Pirelerin bulunduğu mekanlarda profesyonel pire ilaçlama operasyonunu gerçekleştirmeniz sağlığınız ve huzurunuz için oldukça önemlidir.

Pireler Nasıl Beslenir?

Pireler nasıl beslenir? İnsanlar ve hayvanlar kan emerek beslenen pirelerin bazı türleri ise bitkisel olarak beslenebilmektedir. Bitkiler üzerinden beslenen pireler ise bitkilerin taç ve yaprak kısımlarını kemirerek beslenirler. Pire ısırması sonucu insan derisinde kızarıklar, kaşınmalar meydana gelir. Bulunduğunuz ortamda bir tane bile pire görülmesi sonucu bu pirelerin en kısa zamanda çoğalıp üreyeceklerini ve sizlere zarar vereceğini unutmamız gerekmektedir. Pireler, insan HIV Virüsü başta olmak üzere birçok virüs bulaştırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir