bit-nerelerde-bulunur

Bit Nerelerde Bulunur?

Bit nerelerde bulunur diye soracak olursak özellikle ilkokul sıralarında tanıştığımız bitler, oldukça hızlı türeyebilen ve çok hızlı bulaşabilen haşerelerdendir. Bit deyince herkesin aklına saç biti gelse de bitlerin çok farklı türleri vardır. Oldukça küçük olmalarına rağmen yarattıkları etkiler oldukça büyüktür. Bu nedenle de bu haşerelerle genellikle bit ilaçlama yöntemleri ile mücadele edilmeye çalışılmıştır. Kafa biti olarak toplumumuzda sıklıkla karşılaşılan bu haşerenin en önemli özelliği bulaşıcı olmasıdır. Yani çevrenizde kendisine bit bulaşan bir insandan bu haşerelerin size bulaşması çok yüksek bir ihtimaldir. Bit ilaçlama işlemi ile ancak yok edilen bu haşereden kurtulmak için amatör girişimleri uygulamamalı profesyonel firmalardan destek almalısınız.

Bitlerin Özellikleri Nelerdir?

bit-nerelerde-bulunur
bit-nerelerde-bulunur

Bitlerin özellikleri nelerdir? En önemli özellikleri ile bitler, insan derisi ile beslenirler. Özellikle kafa derimizi çok seven ve kafa derimizi ısırarak beslenen bitler, ilk başlarda sirke yani bit yumurtası olarak oluşurlar. Saç bitleri genellikle bit şampuanları ile yok edilmektedir fakat bitler sadece saçlarımızda değildir. Peki, bit nerelerde bulunur?

  • Kuaför salonlarındaki taraklarda ve havlularda,
  • Yastıklarımızda ve yataklarımızda, koltuk ve sandalyelerde,
  • Otel gibi konaklama yerlerinin yastıklarında,
  • Toplu taşıma araçlarının koltuklarında,
  • Evdeki taraklarda,
  • Şapkalarda, kaş ve kirpiklerde,
  • Giysilerde bulunurlar.

Bitler de farklı farklı böceklerin zararları gibi insan sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle de bitlerden kurtulmak için yapılması gereken tek şey periyodik bir şekilde böcek ilaçlama işlemi yaptırmaktır. Bu nedenle de özellikle bit ilaçlaması yapılacak noktalar dikkate alındığında alanında oldukça iyi olan kurumsal bir ilaçlama şirketine ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Bit İlaçlamada Profesyonellik Şart

Bit ilaçlamada dışarıdan satın alınarak uygulanan ilaçlama girişimleri çoğu zaman yetersiz kalır. Çünkü eczanelerden alınan şampuanlar sadece üzerinizdeki bitleri temizler ve kalıcı bir etki göstermeyebilir. Fakat yaşam alanınıza yayılmış olan diğer bitlerin temizlenmesi için bit ilaçlama uygulaması şarttır. Ve bir diğer gereklilik ise işini kaliteli bir şekilde yapan firmalar ile iletişime geçmektir.  Bit ilaçlama ve her haşereden kurtulma işlemlerinde sizlerin yanında olan ve Bakırköy’de senelerden beri hizmet veren Bakırköy İlaçlama firmamız, 7/24 hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir