Böcek İlaçlama Teknikleri

Böcek ilaçlama teknikleri, günümüzde şehirleşmeyle birlikte belirginleşen doğal yaşam, kent yaşamı ayrımı noktasında çok önemli bir yer arz etmektedir. Şehirlerin insanlarla dolup taştığı, nüfus yoğunluluğunun özellikle İstanbul’da doruk noktasına ulaştığı bugünlerde böceklerle savaş konusunda ilaçlama firmalarına büyük sorumluluklar düşmektedir. Evlerde, bodrumlarda, tarlalarda madden ve manen zarar verebilecek böcek türleri, hayatı olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Bu konuda hizmet veren Bakırköy Böcek İlaçlama, 7/24 üstüne düşen görevi yerine getirmektedir. Böcek problemlerine erkenden uzman kişilerce müdahale edilmeli, böcek ilaçlaması vb. uygulamalar kişisel yöntemlerle uygulanmamalıdır.

Kaç Çeşit İlaçlama Tekniği Vardır?

bocek-ilaclama-teknikleri
bocek-ilaclama-teknikleri

Kaç çeşit ilaç tekniği vardır? Konusunda böcek türleri de farklılaşmaya sebep olmaktadır. Türler arasındaki ayrımlar için farklı böcek ilaçlama yöntemleri kullanılması söz konusudur. Yine ilaç kullanılacak alan, ilacın yöntemi konusunda farklılıklara sebep olmaktadır. İlaçlama teknikleri olarak bahsedebileceğimiz beş farklı tarz vardır;

  • Kokulu İlaçlama: Çok keskin kokuları vardır. Bundan dolayı her türlü haşerenin yok edilmesi için çok güçlü etki yaratmaktadır.
  • Kokusuz İlaçlama: En önemli noktası adında da geçtiği üzere kokusuz olmasıdır. Kokulu ilaçlama kadar sık kullanılan ve etkili bir tekniktir.
  • Jel İlaçlama: Jel ilaçlama yöntemi hem kokusuz hem de çok kullanışlıdır. Bu ilaç türü uzun ömürlü şekilde istenen yerde kaldığı için kullanılmaktadır.
  • Tablet ve İstasyon uygulaması: Genellikle fare sorunu olan alanlarda uygulanmaktadırlar. Tabletin içerisine farenin sevdiği bir yiyecek konur ardından su içen fare kan zehirlenmesinden dolayı anında ölür.

Böceklerin İlaçlanması

Böceklerin ilaçlanması işi oldukça komplike bir olaydır. Müdahalesi oldukça zor olmakla birlikte tek başına yapılan uğraşılar sadece vakit kaybıyla sonuçlanacaktır. Doğal hayat ve insanların kentlerdeki yaşam alanları birbirinden ayrılmalı ve ilaçlama hizmetleriyle bu durum korunmalıdır. Yaşantımızı sürdürdüğümüz evler, işyerleri, tarlalar, bahçeler gibi alanlarda haşere problemleri çıkabilmesi ihtimali göz ardı edilmemeli, uzman kişiler haberdar edilmeli ve çözüme kavuşturulmalıdır. Bakırköy Böcek İlaçlama, bahsedilen böcek ilaçlama tekniklerinin tümünü 7/24 boyunca eksiksiz gerçekleştirmektedir. Eğer böcek türleriyle ilgili yaşam alanınızda herhangi bir problemle karşılaşırsanız telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir