bocek-isirdiginda-ne-yapmaliyiz

Böcek Isırdığında Ne Yapmalıyız?

Böcekler ısırdığında ne yapmalıyız ne yapmamalıyız? Böcekler bizleri ısırmalarına bile gerek kalmadan, sağlığımız üzerinde olumsuz olarak oldukça büyük etki ederler. Gerek türedikleri mekanların oldukça pis olması ve bu mikrop ve bakterileri bünyelerinde fazlasıyla taşımaları, gerek insan ve hayvan dışkılarına bulaşarak kendilerine yem aramaları bizlerin sağlığı açısından büyük bir tehlike doğurmaktadır. Üstelik bunlarla yetinmeyip pek çok türü bizleri ısırmakta veya sokmaktadır. Böcek ilaçlama operasyonu ile kısa sürede kontrol altına alınabilir. Böcek ile mücadele aşamasında uzman bir ekibe sahip olan firmamız uyguladığı metotlar ile bir telefon uzağınızda sizlere hizmet etmek için bekliyor.

Böcek Isırdığında Ne Yapmalıyız

bocek-isirdiginda-ne-yapmaliyiz
bocek-isirdiginda-ne-yapmaliyiz

Doğada binlerce türü bulunan haşerelerin içinde zehirli türler de bulunmaktadır. Ölümlerle sonuçlanan haşere ısırması vakalarında alacağınız en kesin tedbir böcek ilaçlama çalışmasıdır. Fakat acil müdahale durumunda alınabilecek tedbirleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Son yıllarda haşere ısırığı ile ilgili en çok bilgi verilen haşere türü kenelerdir. Kene ısırdığında çıplak elle onu vücudunuzdan asla ayırmaya çalışmamalısınız. Bir bez veya tülbent ile keneyi yavaşça çıkarmalı ve kene ile birlikte en yakın hastanenin acil birimine gitmelisiniz.
  • Zehirli haşereler ısırdığında ise asla kendiniz müdahale etmeyin. Örneğin çıyan, akrep, yılan, örümcek gibi haşere sokması şikayetlerinde, sizi sokan haşereyi cam bir kavanoza koyarak, onunla birlikte en yakın hastanenin acil birimine gitmelisiniz. Bu tutum hem tedavi sürecinizi hızlandırır hem de doktorun teşhis koymasını kolaylaştırır.
  • Sinek, sivrisinek gibi haşereler ise bizlere kan yoluyla bulaşan hastalıkları bulaştırdığından oldukça tehlikeli olabilmektedirler. Eğer ısırılan yerde morartı, su toplama, aşırı şişlik, ağrı, kanama, deri döküntüsü, iltihap akıntısı gibi şikayetleriniz varsa mutlaka bir hekime görünmelisiniz.

Geleneksel Yöntemler İşe Yarar Mı?

Geleneksel yöntemler işe yarar mı? Kesinlikle hayır… Eğer bir haşere tarafından ısırıldıysanız, ısırılan yere asla geleneksel yöntemler ile müdahale etmeyiniz. Özellikle bölgeye sarımsak, soğan, bal, limon, sirke gibi besinler sürmemeli, o bölgeyi olabildiğince çok temiz tutmalısınız. Hiçbir yara yukarıda saydığımız besinler ile iyileşmez, aksine tedavi süresini uzatırsınız. Özellikle açık yaralara sirke, sarımsak sürmek kalıcı tahribata da yol açmaktadır. Isırılan bölgede normal olmadığını düşündüğünüz belirtiler olduğunda mutlaka en yakın sağlık birimine başvurunuz.

Bakırköy Böcek İlaçlama firmamıza ulaşarak böceklerin sizi ısırmasını beklemeden, periyodik olarak ilaçlama yaptırabilir, kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını güvence altına alabilirsiniz. En kaliteli böcek ilaçları  ve en modern ilaçlama yöntemlerimizle, sizlere her haşereye karşı en garantili işlemleri sunmaktayız. Çağrı merkezlerimize ister gece ister gündüz ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir