boceklerin-zararlari-nelerdir

Böceklerin Zararları Nelerdir?

Böceklerin zararları nelerdir diye sorduğumuzda karşımıza pek çok farklı yanıt çıkar. Böcekler oldukça küçük olmalarına rağmen oldukça büyük zararlara yol açmaktadırlar. Üstelik bu zararlar sadece insanlar üzerinde değil, kendi familyalarından olan hayvanlar üzerinde de etkilidir. Bitkiler de haşerelerin zararlarından nasibini alan bir diğer canlılardır. Bulundukları ortamda kısa sürede çoğalan ve insanların yaşam faaliyetlerini sürdürmelerine engel olan böcekler ile mücadele etmek için yapılacak tek şey profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmaktır. Firmamızda haşere ve kemirgenleri etkisiz hale getiren;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Fare İstasyonları

Tekniğimiz son derece modern ve sağlığınızı riske atacak hiçbir unsur bulundurmaz. Sayısız ile imza atan Bakırköy Böcek İlaçlama firmamız deneyimli kadrosu ile bir telefon uzağınızda sizleri beklemektedir.

Böceklerin Zararları Hakkında

boceklerin-zararlari-nelerdir
boceklerin-zararlari-nelerdir

Böceklerin insanlar üzerindeki zararları etki gücünü değiştirse de sabit bir şekildedir. Türlerine göre etki güçleri değişen böcekler salgın hastalıklar ile başlar ve maalesef hayati risklere neden olur. Böcek ilaçlama operasyonunun önemini gözler önüne seren böceklerin zararlarını başlıklar altında toplayacak olursak;

 • Böcekler insanlar üzerinde pek çok hastalığa yol açmakla birlikte, bizleri huzursuz da etmektedir.
 • Deri hastalıkları, cilt sorunları, solunum yolu hastalıkları, zehirlenme, gıda zehirlenmeleri, deri kaybı, boğulma gibi pek çok türden hastalığa yakalanmamızda haşereler etkilidir.
 • Ayrıca mikrobik faaliyetler gösteren hamam böcekleri, kalorifer böcekleri de özellikle küçük çocuklar için oldukça tehlikeli olabilmektedir.

Böceklerin insanlar üzerindeki zararlarını ortadan kaldıran firmamız uygun ödeme imkanları ile beraber her daim hizmetinizdedir.

Böceklerin Hayvanlar Üzerindeki Zararları

Kendi familyası olmasına rağmen pek çok haşere, hayvanlar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Örneğin;

 • Keneler, pireler, çıyanlar, sümüklü böcekler, uyuz böcekleri, bit gibi haşereler büyükbaş ve küçükbaş hayvanların en büyük düşmanı olmuşlardır.
 • Özellikle evcil hayvanlarımızı etkileyen bu haşerelerden mutlaka kurtulmak gereklidir.

Böceklerin Bitkiler Üzerindeki Zararları

Bitkiler de haşerelerden nasibini her zaman alan ve almaya da devam edecek olan canlılardır.

 • Gerek haşere istilaları, gerek böceklerin zehirleri bitkileri oldukça olumsuz etkilemektedir. Pek çok çekirge, solucan, sümüklü böcek, yılan, danaburnu gibi haşereler bitkileri telef etmektedir. Bitkilerin korunması için mutlaka bahçe ilaçlaması yaptırılmalıdır.

Böcek ilaçlama Bakırköy olarak böceklerin zararlarını tüm canlılar üzerinde tamamen yok ediyor ve size en uzun süren korumayı sağlıyoruz.  İlçemizde daima en çok tercih edilen firma olarak senelerden beri sizlerin yanında olan ilaçlama servisimizin çağrı merkezlerine 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir