evdeki-pire-nasil-gider

Evdeki pire nasıl gider

Evinizde Pireler ile Mücadele İpuçları

Pire’ler ile evlerinizde mücadele başlamadan önce  bu böceklerin evlerimizde nerelere yuva yaptıklarını iyi tespit etmemiz gerekmektedir.Eğer evimizde kedi ve köpek varsa ilaçlaması yapılması ve iyice sıcak suda yıkanmalıdır.İlaçlar pupa döneminde etkili olmadığı için ilaçlamadan sonra 15 gün kadar ara sıra pire görülmesi doğaldır. Daha sonra onlarda kaybolur, bazen tekrar ilaçlama gerekebilir.kısmi ve ferdi mücadele başarılı olmaz .

PİRE İLAÇLAMASI YAPTIRDIKTAN SONRA İLAÇLAMA YAPILAN ALAN MUTLAKA  3-4  SAAT KAPALI KALMALIDIR

PİRE NEREDE OLUR?

evdeki-pire-nasil-gider
evdeki-pire-nasil-gider

Pirelerin tek besin kaynağı kandır. Pireler her türlü canlının kanını emerler. Emdikleri kanın kalitesini ayırt etmezler. Pire kan emerken oldukça iştahlıdır. Kanını emdiği kurbanından iyice doyup şişene kadar ayrılmaz. Daha sonra pire emdiği kanı sindirmek için kendisini dinlenmeye çeker. Daha sonra yeniden kan emmeye devam eder.

Kaç pire çeşidi vardır;

Pireler dünyanın bütün sıcak iklimlerinde yaşayan bir böcek türüdür.Entomoloji uzmanlarına göre dünyada yaklaşık olarak 1550 fazla pire türü vardır.İnsanların sıkça karşılaştıkları pire çeşitleri, kedi piresi, insan piresi, köpek piresi, pamuk piresi, kum piresi, toz piresi, su piresi, kar piresi, bitki piresi, sıçan piresi. vb gibi bir çok pire çeşidi ile insanlar karşılaşmaktadır.

Pire Nasıl Ürer?

Pireler bilinen en hızlı üreyen böcek türleridir.Bir pire 20 adet bir pire evinize yaklaşık 1 hafta sürede 2000 fazla yumurta bırakabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir