fare-yakalama-teknikleri

Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Dünyada ve ülkemizde hemen herkes hayatı boyunca bir kez bile olsa fare görmüştür. Bu nedenle de ilaçlama hizmetleri kapsamına giren ve en çok ilaçlama yapılan haşerelerden biri de fareler olmuştur. Aslında haşereden ziyade bir hayvan türü olan ve diğer böceklerden oldukça gelişmiş olan fareler, ilaçlama yapılabildiği için kedi, köpek, kuş gibi türlerden ayrılmışlardır ve haşere olarak değerlendirilmişlerdir. Fareler de tıpkı böceklerin bizlere verdikleri zarar gibi sağlığımız üzerinde olumsuz rol oynamaktadır.

Farelerin Özellikleri

  • Kemirgen familyasının en gelişmiş haşeresi olan fareler, otlarla, böcek ölüleriyle beslenebilmekte ve genellikle koyu renklerde olabilmektedirler.
  • Fizyolojik yapıları gereği insanlara oldukça fazla benzeyen bu haşere, ilaç deneylerinde, bilimsel araştırmalarda, psikolojik testlerde sıklıkla kullanılan bir hayvandır.
  • Aynı zamanda evcil hayvan olarak da beslenebilmektedirler.
  • Bazı ülkelerin yemek listelerinin başında fareler olsa da maalesef evlerimize giren türleri bir an önce kurtulmamız gereken türlerdendir. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir ?

Evimizde Fare Olduğunu Nasıl Anlarız?

Fareleri görmek oldukça zordur. Çünkü çok iyi reflekse sahiptirler ve çok da iyi gizlenebilmektedirler. Bu nedenle evimizde fare olup olmadığını bazı ipuçları ile anlayabiliriz. Bunlardan bazıları;

  • Evimizde kırılmış eşyalar varsa ve sayıları her gün artıyorsa,
  • Fare pislikleri varsa,
  • Etrafta koyu renkli veya açık renkli kalın ve parlak tüyler varsa,
  • Geceleri tıkırtıya benzeyen sesler duyuyorsanız,
  • Evin içinde kötü koku hakimse,
  • Yere yakın yerlerde olan çöpleriniz dökülmüş veya karıştırılmışsa evinizde fare veya fareler var demektir.

Fare İle Mücadele

Hemen herkes farelerden kurtulmak için fare kapanı, yapışkan, tuzak gibi yollara başvursa da fareler bu yöntemlere artık cevap vermemekte, hatta tuzağın yanındaki peyniri oldukça akıllı bir şekilde alıp hayatına devam etmektedir. Bu yöntemlerle onlardan kurtulmak imkansızdır. Hatta onların evinizde veya fare şikayeti ettiğinizin olduğu yerde daha da çok yerleşmesine sebep olabilirsiniz. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir sorusuna verilecek en iyi cevap ne olabilir?

En mantıklı ve garantili, hızlı çözüm iyi bir ilaçlama firmasından fare istasyonları kurma yöntemi ile yardım almaktır. Bu konuda da Bakırköy Böcek İlaçlama firmamız en kusursuz ve yetkin bir şekilde fare şikayetlerinizi en pratik bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Bizlere 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir