bakirkoy-lorya-bocek-ilaclama

Bakırköy Florya Fare İlaçlama

Fare zararlısı her dönemde ve her bölgede insanlar için problem olmuştur. Metropollerde dahi görülen fare haşeresi, lüks ve gösterişli caddelerin izbe ara sokaklarında, çöp konteynerlerinin arasında kendine yaşam alanı bulur. Kısacası insanın var olduğu her yerde fare zararlısı da yaşayabilmektedir. Zira fare çöp, yemek artığı ve pislikle beslenir. Kolayca insanların yaşam alanlarına dahil olan haşerelerle mücadele etmek ve bu mücadelede profesyonel yöntemleri tercih etmek son derece elzemdir. Bu doğrultuda Bakırköy Florya fare ilaçlama servisimiz fare oluşumlarını kesin olarak ortadan kaldırmak üzere 7/24 hizmetinizdedir.

Fare İlaçlama Neden Gerekli?

Kanalizasyonlarda yaşayarak pis bir florayla kaplanır ve dolaştığı her yere bu pislikleri bulaştırır. Özellikle yağışlı günlerde fareler sokaklarda ve evlerde daha çok görülür. Zira kanalizasyonlarda sular yükselir ve fareler yer yüzüne çıkar. Su borularını kemirerek ve tırmanarak evlere dahil olan fareler, çatı katındaki evlerde dahi görülebilmektedir. Dolayısıyla bu risk herkes için geçerlidir. Farelerin vücudundaki yüz binlerce zararlı mikroorganizma insan sağlığını ciddi düzeyde tehdit etmektedir. İnsanların temas ettiği alanlara, özellikle de yiyeceklere yaklaşan bir fare; insanları dizanteri, kolera, tifo, veba, sıtma, sarı humma gibi çeşitli hastalıkların riski altında bırakır. Bu nedenle, fare oluşumlarına vakit kaybetmeden müdahale etmek gerekir. Ayrıca, Florya Bakırköy fare ilaçlama ekipleri yaşam alanlarının çevresinde fare açısından riskli bölgeler olduğunu düşünenlerin istilaya karşı önlem amaçlı ilaçlama yaptırması gerektiğini de belirtmektedir. 

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlamada en çok tercih edilen yöntemler fare istasyonu, zehirli yem, fare zehri ve sıvı ilaçlama teknikleridir. İlaçlama yöntemlerinin belirlenmesinde bazı değişkenlerin etkisi söz konusudur. İlaçlanacak alanın büyüklüğü, açıklığı ve alandaki fare miktarına göre belirlenen ilaçlama yöntemleri kısaca şu şekildedir;

  • Fare İstasyonu: Fare haşeresinin sevdiği tatlarla maskelenen mum şeklindeki ilaç, korunaklı bir kutu içerisinde haşerenin geçiş yolları üzerine bırakılır. Korunaklı kutu sayesinde başka canlılar ilaçtan etkilenmez. Bu yöntem kokusuz ve temiz bir işlem sunduğu için fare ilaçlamada en sık tercih edilen uygulama türüdür.
  • Sıvı İlaçlama: Sıvı ilaçlama fareler için kapalı alanlarda uygulanan bir tekniktir. Kokulu ilaçlama yöntemiyle uygulanır ve kısa sürede sonuç verir. 
  • Zehirli Yem: Diğerleri kadar modern bir uygulama yöntemi değildir. Zehirli içeriğe sahip yemi yiyen fare kısa süre içerisinde ölür. 

Fare istilasıyla karşı karşıya kalmanız halinde, Florya fare ilaçlama ekipleriyle iletişime geçerek sizin için en uygun ilaçlama tekniğinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir