Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlaması oldukça hassas bir konudur. Çünkü gümüş böcekleri genellikle sıcak ve nemli yerleri sevmektedirler. Bu yüzden yerleşmek için uygun gördükleri yerleri kolay kolay terk etmeyen bir böcek türüdür. Özellikle yaz ve sonbahar mevsimlerinde ortaya çıkarlar. Gümüş böceği ilaçlaması evde bireysel olarak yapabileceğiniz bir olay değildir. Mutlaka Gümüş böceği ilaçlaması konusunda kaliteli ve profesyonel anlamda hizmet veren bir ilaçlama firması ile irtibata geçilmelidir. Gümüş böceği ilaçlaması için kesinlikle başka haşere grupları için kullanılan ilaçlardan kullanılmamalıdır. İstenmeyen başka şeylere sebebiyet verebilirsiniz. Bu konuda Bakırköy Böcek İlaçlama şirketimizden 7/24 yardım alabilirsiniz.

Gümüş Böceği Nasıl Oluşur?

gumus-bocegi-neden-olur

Gümüş böcekleri meskenlerde: banyo, mutfak, lavabo, tavan arasında yaşar. Mesken dışında ise bitki köklerinde, duvar ile toprağın birleştiği diplerde yaşamaktadırlar. Tüm bu yerler nemli olma özelliği taşımaktadır. Nem gümüş böceklerinin üreyip çoğalmaları için uygun ortamı sağlamaktadır. Gümüş böcekleri özellikle duvarlardan tırmanarak açık buldukları kapı, pencere ya da çatlak gibi herhangi bir boşluktan içeri rahatlıkla girebilmektedir. Gümüş böcekleri renklerinden dolayı hemen fark edilemez.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri

Halk arasında gümüşçük ismi verilen gümüş böcekleri sıcak ve nemli bölgeleri çok sevmektedirler. Gümüş böcekleri ufak yapılı bir haşere olmasıyla bilinir ve baş kısmında bir çift anteni vardır. Vücutları önden arkaya doğru üçgeni andıran bir şekilde olan gümüş böcekleri 8 bacaklıdır. Boyları ve renkleri türüne göre bazen farklılık gösterse de genellikle 1-3 cm arasında bulunan gümüş böcekleri yumurtlama yöntemi ile çoğalmaktadır.

Bir hayli hızlı çoğalan gümüş böceklerinin ortalama ömürleri ise 1 yıl civarındadır. İnsanlara direkt olarak zarar vermeyen gümüş böcekleri giysilerimizdeki pamukla, un, nişasta gibi kuru gıdalarla beslendikleri için bunlar üzerinden mikrop bulaştırabilmektedir. Pek çok ortamda bulundukları için sürekli hastalık ve mikrop taşımaktadırlar. Ve çok ciddi hastalıklara sebebiyet verebilmektedir.

Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Gümüş böceklerinden kurtulmak için öncelikle profesyonel ilaçlama şarttır. Gümüş Böceği İlaçlaması için mutlaka kaliteli bir ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır. İlaçlama sonrasında ise gümüş böceklerinin bir daha yaşam alanlarımızı girmemeleri için kapı ve pencereler kapalı tutulmalı ya da tel çekilmelidir. Duvarlarda bulunan çatlakların mutlaka kapatılmalıdır. Gümüş böceği ve diğer olası haşere sorunlarınız için Bakırköy Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir ve en hesaplı, en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir