gumus-boceginden-kurtulmanin-yollari

Gümüş böceği yavrusu nasıldır?

Gümüş böceği, böcek türleri arasında yumurtlayarak çoğalan bir haşere türüdür. Gümüş böceği yavrusu nasıldır diye soracak olursak biraz açmak gerekir. Ancak gümüş böceğinin zararlarını göz önüne almak gerekir. Gümüş böceği hem sağlık açısından zararlı hem de evdeki eşyalara zarar vermeleri açısından dikkate alınması gereken bir haşere türüdür.

Gümüş böceği yavrusu hakkında

Gümüş böceği yavrusu hakkında
Gümüş böceği yavrusu hakkında

Gümüş böceği ortalama 100 ila 150 arasında yumurtayı evin çeşitli noktalarına bırakır. Bazen bu noktalar kör noktalar olarak ta tanımlanabilmektedir. Gümüş böceği, süpürgelik, kapı pervazı ve parke aralarına bırakarak burada erginleşmesi sağlanır. Gümüş böceği kısa bir süre sonra olgunlaşarak etrafa yayılmaya başlar. Bir taraftan mikrop ve bakteri salgılayan haşere türleri, çeşitli hastalıkların oluşmasında etkin rol oynar.Pek çok haşere çeşidi vardır. Bunlar arasında çıyan, kırkayak, akrep, hamam böceği, fare, bit, pire, güve ve benzeri haşereler bulunmaktadır. Gümüş böceği de bu haşerelerden birisidir ve tehlike arz eder. Diğer haşerelere yapılan ilaçlamanın aynısını bu böcek türü için de yapılması gerekir.

Haşereler ciddi hastalıklara kapı açarlar. Bunlar genelde ısırma ya da sokma ile meydana gelen ateşli hastalıklar olmakla beraber cilt hastalıkları da olabilmektedir. Ancak tifo, veba hayati tehlikeye sokacak hastalıklar da ortaya çıkabilir. Gümüş böceği daha çok eşyalara yönelen bir canlı olduğundan maddi hasarlara neden olabilmektedir.

Gümüş böceği yavrusu yumurtadan çıktıktan hemen sonra şekillenmeye başlar. Kısa bir süre sonra antenleri ve bacakları şekillenen Gümüş böceği, normal bir yetişkin gibi yaşam alanlarınıza zarar vermeye başar. Gümüş böceği yavru haldeyken erkenden yok etmek en faydalısı olacaktır. İlaçlama sıvı, kokulu, kokusuz, jel ilaçlama şeklinde yapılmaktadır. Haşerenin türüne göre ilaçlama şekli de değişecektir. Haşere sorununun en kesin çözümü böcek ilaçlamadır. Gümüş böceği problemi ile karşılaşan herkes kaliteli bir ilaçlama hizmeti almaktadır. Bakırköy Böcek İlaçlama servisi uzman kadrosu ile ilaçlama işlemini haftanın 7 günü 24 saati gerçekleştirmektedir. Siz de gümüş böceği ya da diğer haşereler ile problem yaşıyorsanız mutlaka Bakırköy Böcek İlaçlama servisini arayın. Haşere sorunundan ilelebet kurtulun.

 

Gümüş Böceği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir