gumus-bocegi-oldurur-mu

Gümüş Böceği Zehirli Midir?

Gümüş böceği zehirli midir diye soracak olursak, gümüş böceği zehirli bir böcek türü değildir. Bu yüzden insanı sokması insanı ısırması gibi durumlarda herhangi bir zehir etkisi olmadığı gibi, kana karışacak bir zehirlenme de söz konusu olmamaktadır. Ancak gümüş böceğinin bir takım zararları vardır. Özellikle gıda ve eşyalar üzerinde etkisi bilinmektedir. Diğer haşerelerde olduğu gibi gümüş böceğinde de ilaçlama yöntemine başvurulması gerekir. Yılların tecrübesi ile Bakırköy Böcek İlaçlama İstanbul’un her ilçe ve mahallesine ilaçlama işlemini başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Gümüş böceğinin ne gibi zararları vardır?

gumus-bocegi-zehirli-midir
gumus-bocegi-zehirli-midir

Gümüş böceği ile mücadele etmek ve Gümüş böceğini yok etmek için daha baskın sebeplerin olduğu bilinmesi gerekmektedir. Gümüş böcekleri hem gıdalarımıza, hem pamuklu ve kumaş ürünlerimize, hem de dolap ve kitap gibi kağıt ve naylon maddeleri içeren eşyalarımıza zarar verirler. Tıpkı tahta kurdu gibi gümüş böceği de direkt olarak eşyaları hedef alırlar. Buralara yer yapan gümüş böceği fark edilmez ve ilaçlama yapılmaz ise uzun vadede büyük problemleri beraberinde getirecektir.

Bilindiği gibi bazı haşereler sokma ya da ısırma eylemi gerçekleştirirken bazı haşereler bıraktıkları dışkı ve taşıdıkları mikroplar ile hayatı zora sokarlar. Gümüş böceği de tıpkı hamam böceği gibi gıdalar üzerine salgı ve dışkı bırakırlar ki bu da kişinin en hızlı şekilde hasta olmasına neden olacaktır.

Gümüş böceklerinin bu durumuna bakıldığında, zehirli olmamasında daha çok verdiği zararların boyutunun hayli yüksek olduğu göze çarpmaktadır. Gümüş böceklerinden kurtulmanın en kolay ve en garantili yolu Bakırköy böcek ilaçlama şirketi ile anlaşarak ilaçlama yapmaktır. Siz de gümüş böceği ya da herhangi başka bir haşere ile sorun yaşıyorsanız ilaçlama şirketini arayarak yardım alabilirsiniz. İlaçlama ev, okul, kamu ve özel binalar, fabrika, villa, site, park alanları, bahçe ve piknik alanlarında yapılabilmektedir. Yani aklınıza gelen hemen her yerde böcek ilaçlama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir sorun olursa Bakırköy Böcek İlaçlama firmasının çağrı merkezini arayabilir ve bu hizmetten garantili şekilde yararlanabilirsiniz.

Gümüş Böceği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir