gumus-bocegine-bitkisel-cozum

Gümüş böceğine bitkisel çözüm?

Gümüş böceğine çeşitli ilaçlar ve kimyasal ürünlerin yanı sıra bitkisel ürünlerle de çözüm üretilebilmektedir. Gümüş böceğine bitkisel çözüm söz konusu olsa da bu noktada unutulmaması gereken en önemli nokta Gümüş böcekleri sadece kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve sıvı ilaçlama gibi uygulama yöntemleri ile kontrol altına alınmaktadır. Ama evde ya da iş yerlerinizde birazdan sayacağımız ürünlerle bitkisel çözümler elde edebilirsiniz. Ancak zahmetsiz ve kesin çözümlü bir ilaçlama istiyorsanız Bakırköy Böcek İlaçlama haftanın 7 günü 24 saati sizin için hazır olarak beklemektedir.

Gümüş böceğine karşı bitkisel çözümler nelerdir?

gumus-bocegine-bitkisel-cozum
gumus-bocegine-bitkisel-cozum

Gümüş böceği gibi haşereler gündelik yaşamı zora sokan gümüş böceği yalnızca sağlığı tehdit etmekle kalmaz, eşyalara da zarar verir. Örnek vermek gerekirse evlerde ve ofislerde bulunan kağıt, pamuk, kumaş, naylon gibi eşyaları parçalarlar ve zarar verirler.İnsan sağlığına etkisi ise genellikle dışkıları ile olur. İnsanların yedikleri yemeklere dadanan gümüş böcekleri yiyeceklerin üzerine dışkıladıkları takdirde insanların hastalanmalarına neden olurlar.

Gümüş böcekleri yemeklere sıklıkla yöneldiklerinden fabrikalarda, fırın, lokanta ve büfelerde görülebilen canlılardır. Ayrıca bu haşare tuvalet, banyo ve pis su borularında gezinir. Nemi çok sever ve nemli alanlara yerleşerek buralarda ürerler. Bununla beraber çatı ve tavan arasında da görülen bir canlıdır. Gümüş böcekleri insan ya da hayvanları ısırmazlar. Onların zararları ortalığa bıraktıkları dışkıları sayesinde olur. Bu nedenle ilaçlama işlemi mutlaka yapılmalıdır.

Gümüş böceğinden kurtulmanın doğal yolları olarak bilinen bitkisel ürünler şöyle; Narenciye kokusu; yani portakal, mandalina, limon gibi kokulardan oluşmaktadır. Citronella, Karanfil, Sedir, aynı zamanda sedir yağı etkilidir. Lavanta, lavanta yağı, Tarçın kokusu, Salatalık, salatalık kabuğu kokusu, Kekik, Sabun kokusu, Güneş ışığı ve naftalin kokusu etkin olabilmektedir. Ancak tüm bu önlemlere karşın kaliteli ve garanti çözüm isterseniz alanında uzman bir böcek ilaçlama firmasını tercih etmelisiniz. Yılların tecrübeli ismi Bakırköy Böcek İlaçlama sadece tek bir telefon ile İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin tüm semtlerinde ve mahallelerinde ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Siz de gümüş böceği ya da diğer haşerelerde mücadele etmekte zorlanıyorsanız hemen arayın uzman ekipten destek alın.

Gümüş Böceği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir