ilaclama-teknikleri

İlaçlama Teknikleri

İlaçlama teknikleri haşereler üzerinde kalıcı çözüm üreten özelliklere sahiptir. Bakırköy böcek ilaçlama şubemiz haşereler üzerinde en etkili ilaçlama teknikleri kullanmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçları ile uyguladığımız teknikler insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Haşere ile mücadele işlemlerini yasal olarak hizmet veren ruhsatlı firmalar ile gerçekleştirmeli, sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız.

En Sık Kullanılan İlaçlama Teknikleri

ilaclama-teknikleri
ilaclama-teknikleri

En sık kullanılan ilaçlama teknikleri sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama olarak karşımıza çıkmaktadır. Haşereler üzerinde etkili olan bu iki ilaçlama metotları haşereleri kısa sürede yok ederken temiz bir yaşam alanı yaşamınızı sağlar. Sıvı ve jel ilaçlama tekniklerinin genel niteliklerine bakacak olursak;

  • Jel İlaçlama: Genellikle Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği gibi hamam böceği türleri kakalak, karafatma gibi haşereler üzerinde uygulanan bir yöntemdir. Jel ilaçlama tekniği tüm yaşam alanlarında uygulanabilir. Böceklerin geçtikleri noktalara sıkılan jel ilaçlar, böceklerin yuvalarında ölmelerini sağlamaktadır. Bu sayede uygulama bittikten sonra, ortamda temizlik yapmanıza gerek kalmaz.
  • Sıvı İlaçlama: Halı böceği, uyuz böceği, tahtakurdu, kene, pire, tespih böceği, karınca, bit, gümüş böceği gibi haşere türlerini etkisiz hale getiren ULV adı verilen cihazlarla uygulanan bir yöntemdir. Buhar püskürterek uygulanan bu yöntem, açık ve kapalı tüm alanlarda kullanıma uygundur. Kuytu, köşe alanlara yuva yapan böceklerin yuvalarına ve yumurtalarına her ilaçlama tekniği ile ulaşmak mümkün değildir. Ancak sıvı böcek ilaçlama yöntemi ile bu mümkündür.

Kokulu ve Kokusuz İlaçlama Tekniği

Kokulu ve kokusuz ilaçlama tekniği haşerenin yoğunluğuna göre değişmektedir. Sayısı yoğun olan haşerelerde etkili olan kokulu ilaçlama tekniğinin yanında kokusuz ilaçlama metodumuz da bulunmaktadır. Böcek ilaçlama faaliyetlerinde vatandaşların tercih ettiği yöntemlere gelin yakından bakalım…

  • Kokulu İlaçlama: Güve, yaban arısı, çıyan, çekirge, yılan, sinek, eşek arısı, örümcek, tahtakurusu, sıçan, mite, mayt, akrep, akar, tatarcık, kırkayak gibi zor böcek türler üzerinde bile kontrol sağlanabilen bir yöntemdir. İlaçlama teknikleri arasında en kesin sonucu sağlayan ve kalıcı olan en etkili tekniktir.
  • Kokusuz İlaçlama: Haşere ile mücadele işlemlerinde en çok tercih edilen yöntemdir. Kokusuz ilaçlama tekniği 24 saat hizmet veren kurum ve kuruluşlarında sıkça tercih edilmektedir. Özellikle hastanelerde bu yöntem ile hastalara rahatsızlık vermeden böceklerden kurtulmak mümkündür. Kulağakaçan böceği, sivrisinek, kertenkele, kalorifer böceği ve salyangozu etkisiz hale getirmektedir.

Fare İstasyonları

Evlerde, işyerlerinde, bahçelerde, parklarda ve ofislerde, kısacası açık, kapalı tüm yaşam alanlarında uygulanabilmektedir. Fare istasyonları içine kurulan yemem gelen kemirgenler, yemlerini yuvalarına götürmekte ve orada ölmektedir. Fare ilaçlama uygulamasında en modern yöntem olarak kabul edilen fare istasyonları tekniği uygun ödeme koşulları ile hizmetinizdedir.

Bakırköy böcek ilaçlama servislerimizin kullandığı ilaçlama teknikleri insan sağlığına zararı olmayan koşullarda uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama teknikleri, firmamız tarafından günün her saati gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir