İstanbul Hamam Böceği İlaçlama

İstanbul hamam böceği ilaçlama operasyonlarının sıklıkla yapıldığı şehirlerimizden biridir. Hamam böceğinin metropol şehirleri adeta kendisine yurt edinmesiyle beraber vatandaşlardan hamam böceği ilaçlama talebi de artmış oldu. Hamam böceklerinin verdiği zararları daha yakından görebilmemizi sağlayacak unsur şüphesiz ki taşıdıkları özelliklerdir. Bakırköy Böcek İlaçlama operasyonları ile yok ettiğimiz bu türü gelin daha yakından tanıyalım…

  • Hamam böceği, Blattodea (bazen Blattaria ismi de kullanılır) takımını oluşturan böcek türlerine verilen ad.
  • Takımın isimleri Yunanca blatta sözcüğünden türemiştir. Sözcüğün anlamı “hamam böceği”dir.
  • 6 farklı familyada yaklaşık 4.500 tür bulunmaktadır. Hamam böcekleri, 2.000 metreden daha yüksek yerler ve kutup bölgeleri dışında, dünyanın her yanında bulunurlar.
  • Çok dayanıklı hayvanlardır. Radyasyona direnç gösterirler.
  • Çoğu hamamböceği hepçildir. Bir hamam böceği, kafası olmadan iki hafta yaşayabilir çünkü beyinleri ayaklarındadır fakat başsız bir hamam böceği açlıktan ölecektir.

Hamam Böceği Türleri

istanbul-hamam-bocegi-ilaclama
istanbul-hamam-bocegi-ilaclama

Hamam böceği türleri renklerine ve sahip oldukları özelliklere göre çeşitlilik gösterir. Türkiye’de üç türü bulunur. Bunlar;

  • Alman hamam böceği (Blattella germanica),
  • Doğu hamam böceği (Blatta orientalis)
  • Amerikan hamam böceği (Periplaneta americana)’dir.

Türü ve taşıdıkları özellikler ne olursa olsun sadece bir duruşu ile insanlara salgın hastalık bulaştıran ve psikolojik bunalıma neden olan hamam böceklerinden kurtulmak için hamam böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. Hamam böceğine dair yapılacak ilaçlama kokulu, kokusuz ve jel olarak 3 farklı şekilde yapılabilir. Böceklerin yoğun olduğu durumlarda genellikle kokulu ilaçlama sıklıkla tercih edilmektedir. Hamam böceğinin durumuna bakılarak en uygun yöntem tercih edilecektir. Önemli olan hamam böceği tehlikesini ortadan kaldırmaktır.

Hizmet Verdiğimiz Alanlar

İstanbul’nın her ilçesinde Hamam Böceği ilaçlama hizmetini başarı ile vermekteyiz. Dönemsel olarak uyguladığımız ekonomik kampanyalar ile vatandaşların bütçesine dost bir uygulama taşıyan firmamızın kullandığı tüm ürünler sterilize edilmektedir. Haşereye ve çalışma alanına göre değişkenlik gösteren böcek ilaçlama yöntemleri için firmamız sizleri bekliyor. Bize ücretsiz telefon numaralarımızdan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hamam Böceklerinin kökünü 1 saat gibi kısa bir sürede garantili şekilde kurutmaktayız. Siz de haşerelerin yaşamınızı tehdit etmesini engellemek istiyorsanız Bakırköy Böcek İlaçlama randevusu için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir