İstanbul Salyangoz İlaçlama

İstanbul ilaçlama şirketi sadece Ankara’ya değil Ankara’nın tüm ilçelerine de hizmet vermektedir.İstanbul ilaçlama firması zararlı haşere ve kemirgenlerden kurtulmanız için sizlere yardımcı olur ve memnuniyet sağlar. İlaçlama firmamızın ilaçları insan ve çevreye zarar vermeyen ilaçlardır. Ankara ilaçlama şirketine günün her saati ulaşabilir ve gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

Salyangoz nasıl bir canlıdır?

Vücutları kabuklu veya çıplaktır. Karınlarının altındaki kaslı ayaklarıyla sürünürler. Ağızlarında dişli bir dil vardır ve buna “radula” denir.

Salyangoz ne ile beslenir?

Salyangozlar bitki ve meyvelerin taze kısımlarını yiyerek beslenirler.

Salyangozlar nerde yaşar?

Genellikle bağ ve bahçelerde bulunurlar. Kışı ve yazı sevmeyen salyangozlar ilkbahar ve sonbaharda ortaya çıkarlar. Ev ortamında bulunan salyangozlar ise ya saksı içlerinde ya da evin nemli ortamlarında yaşarlar.

Salyangozlar nasıl çoğalır?

Salyangozda hem dişilik hem de erkeklik organı bulunur ama yine de çiftleşerek çoğalırlar. Ömründe bir kere çiftleşmek bir salyangoza yeterlidir. Ölene kadar yumurta bırakabilir bu çiftleşme sonucunda. Her yumurtlamasında 70-80 yumurta bırakabilirler.

Salyangozun zararı var mıdır?

Meyve ve sebze yetiştirenlerin meyve ve sebzelerini yiyerek zarar verirler. Evlerimizde bulunan salyangozlar ise saksılardaki bitkileri yiyerek bitkiye zarar verir. Önemli bir zararı yoktur.

Salyangoz ile nasıl mücadele ederiz?

Salyangoz ile mücadele bireysel yapılacak bir şey olmayıp, işinde uzmanlaşmış bir ilaçlama firması aranıp yardım istenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir