jel-bocek-ilaci

Jel Böcek İlacı

Böcek haşere ve kemirgenlere karşı sürdürülen mücadelede çeşitli teknikler kullanılır. Her bir teknik kendi içerisinde farklı ilaç ve yöntemleri barındırarak farklı canlı türlerine yöneliktir. Yapılan ya da uygulamaya alınan bir ilaçlama tekniğinin başarılı bir sonuca ulaşmasındaki en önemli kıstas ise işlemin profesyonel ekiplerce yapılmasıdır. Bakırköy böcek ilaçlama firmamız, bu anlamda 20 yılı aşkın süredir her türlü ilaçlı mücadele yöntemini en etkin ve başarılı şekilde sürdürmektedir. Bünyemizde bulunan uzman ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanan her böcek türüne özel ilaçlar ve teknikler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır. Jel böcek ilacı da bunlardan birisidir. Ayrıca yaptığımız tüm işlemlerde müşterilerimize TSE Belgesi sunmaktayız.

Jel Böcek İlacı Nedir?

jel-bocek-ilaci
jel-bocek-ilaci

Böcek ilaçlama ilaçları içerisinde yer alan jel böcek ilacı hamam böcekleri için özel geliştirilen bir ilaç türüdür. Kullanımı oldukça kolay olan ve uygulama sonrasında hiçbir temizlik yapılmasına gerek duyulmayan bu ilaç, firmamızın ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan jel ilaçlama işlemi gerçekleştirildiğinde alanın terk edilmesine, alanın sonradan havalandırılmasına, işlem öncesi ve sonrasında herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek duyulmaz. Bu nedenle de hamamböceği sorunu yaşayan ev, iş yeri ofis gibi alanlarda en fazla tercih edilen ilaçlama yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Jel böcek ilacı, damla şeklinde böceklerin geçiş güzergâhlarına noktalar halinde damlatılarak kullanılır. Bu ilaç oldukça etkili ve kokusu böcekleri çeken türde olan bir ilaç olduğu için, böceklerin direnç gösteremediği bir ilaçtır. Zehir etkisi oldukça güçlüdür. İlacı alan böcek, ilacın etkisine hemen maruz kalmaz. Bir süre sonra yuvasına gittikten sonra ölen böceği, yuvada bulunan diğer böcekler yiyerek beslenirler. Bu sayede ilaç yuvadaki diğer böceklere de tesir etmiş olur. domino etkisi yaratan bu durum sonrasında hamamböceği sorunu yaklaşık 10 gün içerisinde yok olmuş olur. burada dikkat edilmesi gereken tek husus ise, ilacın kullanıldığı alanlarda 15 20 gün süresince ıslak temizlik yapılmamasıdır. İlaç ne kadar uzun süre mekanda kalırsa, etkisi o kadar uzun ve geniş bir alanda olacaktır. Jel böcek ilacı insan sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etki yaratmadığından son derece güvenilir bir ilaç türüdür.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir