Kalorifer böceği insana zarar verir mi?

Kalorifer böceği insana zarar verir mi soruları genellikle sıklıkla karşılaşılan bir sorudur. Kalorifer böceği diğer haşere türleri arasında, yani böcek türleri içinde zehirli bir etkisi yoktur. Kötü bir görüntü oluşturmakla beraber mikrop yayması ile ortamda hijyen dokusunu bozar. Kalorifer böceği ve diğer haşerelerden kurtulmanın tek yolu ise ilaçlamadır. Bakırköy Böcek İlaçlama, İstanbul’un her semt ve mahallesine giderek böcek ilaçlama işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kalorifer böceğinin zararları nelerdir?

kalorifer-bocegi-insana-zarar-verir-mi
kalorifer-bocegi-insana-zarar-verir-mi

Kalorifer böceği sokmaz, ısırmaz. Çok nadir durumlarda çok acıktığında insan ve hayvanlara saldırı planı içinde olur. Kalorifer böceği varlığı ile insanların hayatlarına zarar verir. Kalorifer böceği, solunum sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde etkili olarak insanlara zarar verir. Bebek ve yaşlı olan evlerde etkileri daha somuttur. Bunun dışında sürekli geceleri aktif olarak gezindikleri için durmadan etrafa mikrop ve bakteri saçarlar. Bu mikroplar insanlarda gıda zehirlenmelerine neden olmaktadır. Kalorifer böcekleri ile mücadele edilebilecek tek ve kesin yol kuşkusuz ilaçlama yaptırmaktır. İlaçlama yaparak kalorifer böceğinin zararlarından kurtulabilirsiniz.

Bazı haşereler ısırma ya da sokma eylemi ile insanlara zarar verirken bazıları dışkı ve salgıları ile mikrop bulaştırmaktadır. Haşereler genel olarak sağlığı tehdit ettiklerinden kalorifer böceği de bunlardan birisidir. Aslında kalorifer böceği daha görülmeden rutin ilaçlama yapılırsa hiçbir şekilde tehdit de oluşturmayacaktır. Özellikle işletmelerin düzenli olarak ilaçlama yaptırmaları gelen müşteriler açısından önemlidir. İşletmenin temizliği ne kadar iyi olursa müşterilerin memnun kalma ve yeniden gelme olasılığı da o kadar fazla olacaktır.

Kalorifer böcekleri de hamam böcekleri gibi çoğalarak yerleşirler. Bu da içinden çıkılmaz bir durum oluşturur. Kalorifer böcekleri yiyeceklerimize dadandığı takdirde çeşitli mikropları bulaştırırlar. Yemekhanelerde, restoran ve lokantalarda ortaya çıktığı zaman ciddi sonuçlar ortaya çıkarabilirler. Kalorifer böceklerine karşı uygulanacak ilaçlama hızlı ve etkili bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Siz de kalorifer böceği ya da diğer haşerelerle mücadele ediyorsanız, profesyonel bir yardım almak için mutlaka Bakırköy Böcek İlaçlama servisinden yararlanın. Tek bir telefon ile kalorifer böceği sorunundan sonsuza kadar kurtulun.

Kalorifer böceği İlaçlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir