Karafatma İlaçlama

Karafatma ilaçlama istisnasız bütün vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu bir uygulamadır. Evlerde ve iç mekanlarda en sık karşılaşılan karafatma ile mücadele etmenin tek bir yolu vardır. O da karafatma ilaçlama operasyonu… Bakırköy Böcek İlaçlama servisi sizi bu dertten ilaçlama ile kurtarıyor.

Karafatma İlaçlama Hizmeti

  • Bir hamam böceği türü olup, hemen hemen diğer hamam böceği türleri ile aynı özelliklere sahip haşeredir.
  • Kara Fatma böceği, dünyanın her yerinde görülebilen canlılardır. Türlerine göre farklı renklerde olan kara Fatma böceği, çoğunlukla parlak siyah renklidir.
  • Kanatları olan karafatma haşereleri uçamazlar. Pis ortamlarda yaşayan karafatma haşereleri en çok lağımlarda, çöplüklerde ve moloz yığınlarında yaşarlar ve kapı-pencere boşluklarından, duvar yarıklarından, ve kanalizasyon sistemlerinden evlere yerleşirler.
karafatma-ilaclama
karafatma-ilaclama

Eve yerleşen karafatma böcekleri, lavabo ve mutfak nemli olan alanlarda sık görülürler. Özellikle sıcak havalarda hızla üreyen karafatma haşeresi, geceleri ve karalıkta sürekli dolaşırlar. Işığı gördüklerinde ise hızla kaçarlar. Diğer hamam böceği türleri gibi, karafatma haşeresi de çok hızlı çoğalır ve çok sayıda ürerler.  Ev ya da işyerinde karafatma böceği yada her türlü hamam böceği türü görüldüğü anda mücadele edilmez ise kısa zamanda çok daha büyük sıkıntılara sebep olacaktır.

Karafatma İle Mücadele

Karafatma ile mücadele etmek için böcek ilaçlama yaptırmanız gereklidir. Karafatma ve diğer hamam böceği türleri ile mücadele etmek güçtür. Çünkü kolay kolay ölmeyen canlılardır. Karafatma haşeresi beslenmesini her türlü gıda ve organik madde ile sağlar. Aç kaldıklarında mekan içerisinde bulunan ölü haşere leşleriyle de beslenen hamam böcekleri çok pis canlılardır.

Bünyelerinde her türlü mikrobu taşıyan hamam böcekleri, bu mikroplarını insanlara bulaştırarak hastalıklara neden olurlar. Yiyecekleri kolaylıkla sağlayabildikleri için insanların yaşadığı alanlarda ve yiyecek üretilen her ortamda sıkça bulunan karafatma böcekleri ve hamam böcekleri, özellikle fırın, lokanta, pastane, restaurant gibi mekanlarda görülür. Bu mekanlar içerisinde açıkta buldukları yiyeceklerin üzerinde gezerek pisliklerini bırakan hamam böcekleri, bu yolla insanlara hastalık bulaştırırlar. Yumurtlama sistemi ile çoğalan hamam böcekleri, yumurtalarını sırtında taşıyarak gezdikleri her yere yumurtalarını bırakırlar.

Karafatmaların Bulaştırdıkları Hastalıklar

Karafatmalar insanlara gıda zehirlenmeleri, dizanteri, astım, verem, hepatit, antrax, gastroenteritis, pnomoni, mantar hastalıkları ve her türlü alerjik hastalıklar bulaşmaktadır. Karafatma haşeresi ile mücadele için ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. Dışarıdan alınan etkisiz böcek ilaçları ile hamam böceklerinden kurtulmak imkansızdır.

Hamam böcekleri bu tür etkisiz ilaçlara karşı sağlam bir bünyeye sahiptirler. Karafatma ilaçlaması, böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan etkili sıvı kokulu ilaçlar ve jel tarzı ilaçlar ile yapılmalıdır. Yıldız ilaçlama şirketi olarak kullandığımız etkili sıvı kokulu ilaçlar, tamamen bitkisel olup insan sağlığına ya da çevreye herhangi bir zararı yoktur. Hamam böceklerinden korunmak için Yıldız ilaçlama şirketimizden günün her saati randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir