Karınca ile Mücadele

Karıncalar zar kanatlılar familyasına ait bir böcek türüdür. Çalışkanlığı ile ün salan karınca ile mücadele çok zor bir süreçtir. Çünkü dünya üzerinde karıncalar gibi sistematik ve toplu yaşayan çok az canlı vardır.

Özellikle günü 16 saatini çalışarak geçirirler. Oluşturdukları yapı içerisinde hiyerarşik bir komuta zinciri içerisinde yaşarlar.

Karıncalar bulabildikleri hemen hemen hertürlü otcul ve etcil besinlerden faydalanırlar. Bitki özlü meyveler, şeker, yağ, böcek ölüleri gibi maddeleri toplu olarak tüketirler. Yuvalarına götürdükleri yaprakların üzerinde oluşan mantaları yiyerek yaşamlarını devam ettirirler

Karıncalarn toplu yaşaması karınca ile mücadele uygulamalarını en çok zorlaştıran etmendir. Zira dış yapıları sağlam zar yapılarından oluşmaktadır. Besin bulacaklarına inandıkları her ortamda bulunur ve oranın yakınlarında yuva yaparlar.

Çok hızlı bir şekilde üreyen karıncalar alanda buldukları hertürlü şeye zarar verebilirler. Zehirsiz canlılar olmasına rağmen verdikleri maddi zarar ve piskolojik rahatsızlık ile pek sevilmezler. Toplu olarak hareket ettikleri ve toplu olarak çalıştıkları için verdikleri zararlar bazen çok büyük olabilmektedir. İşte bu noktada karınca ile mücadele yani karınca ilaçlama uygulamak gerekmektedir.

Etkili Bir Karınca Mücadelesi İçin Öneriler

  • Kişisel olarak uygulama yapmayınız
  • Dışarıdan alınan karınca ilaçlar karıncalara bağışıklık kazandırabilir
  • Profesyonel ilaçlama firmalarından yardım alınız
  • İlaçlama firmasının etkinliğini araştırınız
  • İlaçlama öncesi ve sonrası destek talebinde bulununuz
  • Ortam ve karıncalar hakkında ilaçlama şirketine detaylı bilgi veriniz

Karınca ile mücadele için profesyonel ekiplerden yardım almak gerekir. Zira karıncaların birçok ilaca karşı dirençleri vardır. Bu nedenle karınca yoğunluğuna ve türüne bağlı olarak özel ilaçlar uygulamak gerekir. Bu şekilde başarılı bir karınca mücadelesi elde edilebilir.

Bakırköy ilaçlama olarak kullandığımız karınca ilaçları Sağlık Bakanlığından onaylı olup karıncalar üzerindeki etkinliği kanıtlanmış ilaçlardır. Uygulama personellerimiz karıncalar hakkında gerekli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip personellerdir. İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli illeri ve bütün semtlerinde 7/24 karınca ile mücadele hizmeti almak 444 88 18 arayabilirsiniz. Size Bir telefon kadar yakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir