kene ilaçlama

Kene İlaçlama

Kene ilaçlama faaliyetleri yaz ayları geldiğinde büyük rağbet görmektedir. Kene kan emici bir konakçı canlıdır ve Türkiye’de yaygın türleri insan sağlığını derinden etkilemekte hatta çokça can kayıplarına neden olmaktadır. Kene memelilerin üzerine yapışır iğnesi ile şişene kadar kan emer. Kene kan emdiğinde vücudu normal halinden onlarca kat büyük olabilir. Ancak bu kan emme işlemi sırasında vücudunda bulunan mikropları konağına aktarır. Son yıllarda insanlar arasında yaygınlaşan Kırım- Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının sebebi kenelerdir.  Bu nedenle son yıllarda kene ile mücadele konusu en önemli haşere mücadelelerinden biri haline gelmiştir. Bakırköy Böcek İlaçlama şirketimiz kenelere karşı en etkili ilaçlama yöntemlerini kullanmaktadırlar.

Kene İlaçlama Firmaları

Kene İlaçlama
Kene İlaçlama

Kene ilaçlama profesyonel firmaların hem açık hem de kapalı alanlarda uyguladıkları bir faaliyettir. Özellikle çiftliklerde, parklarda, bahçelerde bulunan keneler evcil hayvanlarınız aracılığıyla evlerinize de girebilirler bu nedenle kenelere karşı açık alan ilaçlamasının yanında kapalı alanların ilaçlanması da önem kazanmaktadır.

Kene ilaçlama firmaları son dönemlerde artan kene tehdidi karşısında kaçınılmaz şekilde artış göstermiştir. Elbette her ilaçlama firmasını sorgusuz sualsiz seçmek doğru değildir. Piyasadaki talep pek çok illegal firmanın doğmasına yol açmıştır. Bu nedenle söz konusu firmaların Sağlık Bakanlığı onaylı olması ve kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü’nden izinli olması son derece önemlidir. Bakırköy Böcek İlaçlama kullandığı yöntemler ve ilaçlama maddeleri için gereken her türlü izni almış ve bunu belgelemiştir. Kene İlaçlama konusunda uzman ekiplerimiz kenelere karşı en etkili yöntemleri kullanmakta olup sizleri kenelerin her türlü zararından korumaktadırlar. İlaçlama işlemi öncesi ve sonrası gerekli tedbirleri almakta ve size düşen tedbirler hakkında sizleri bilgilendirmektedirler.

Kene ilaçlama firmaları bu işi en iyi yapacak mercilerdir. İşin profesyonelleri donanımlı şekilde ilaçlama yapmakta ve kene ilaçlama sırasında bireysel mücadeledeki gibi herhangi bir tehlike ile karşılaşmamaktadırlar.

Kene ile Mücadele

Kene ile mücadele son yıllarda zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle Kırım-Kongo kanamalı ateşine sebep olan Hyalomma cinsi keneler Türkiye’de sıkça görülmektedirler. Ne yazık ki bu keneler ülkemizde de acı kayıplara yol açmışlardır. Kene ısırması tüm bu sorunlara yol açan bir numaralı etkendir. Isırma sırasında kene ürkütülmeden çıkarılmalıdır. Ancak tüm bunlar olmadan önce ilaçlama faaliyetlerinden yararlanmak daha önemlidir. Kene ile mücadele de garantili hizmet almak için Bakırköy Böcek İlaçlama firmasını 7/24 olarak arayabilir kene ilaçlama hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Kene Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir