Kene-ile-mucadele-sekli--nasildir

Kene ile mücadele şekli nasıldır?

Kene ile mücadele şekli, sıvı ilaçlama ile yapılan uygulama sonucunda, yaşama alanlarınız kene ve ekene türlerine karşı koruma altına alınır. Kenelerin sıklıkla bulunduğu alanlarda kene tespiti ve yoğunluğu kene ilaçlama şirketi tarafından tespit edilir. Bu tespitten sonra, bu alan uygulanacak olan ilacın dozajı ayarlanır. Eğer kene ve kene türlerine ilişkin yavru ve yumurtalar varsa, bu alanda kenelerin tekrar dirilmemesi için 15 gün arayla 2. kez ilaçlama işlemi yapılır. Kene ile mücadelede yıllardır olduğu gibi ilaçlama firmamız Bakırköy Böcek İlaçlama sizlere yardımcı olmaktadır.

Kene ile mücadele nasıl olmalıdır?

Kene ile mücadele şekli nasıldır?
Kene ile mücadele şekli nasıldır?

Keneler oldukça küçük ve zararlı canlılardır. Haşereler içerisinde en tehlikeli olanlardan birisidir. Bunun nedeni Kırım Kongo Kanamalı Ateş‘i ortaya çıkarmasıdır. Özellikle son dönemlerde bu canlının ortaya çıkardığı zararlar hakkında medyada çok fazla haber çıkmaktadır. Keneler kırsal bölgelerde daha sık görüldüğünden avcılar ve çiftçiler açısından büyük tehlike arz eder. Ayrıca piknik alanlarında da bu canlılar görüldüğünden sosyal yaşamda insanlara büyük tehdit oluşturmaktadırlar.

Keneler küçükbaş hayvanlardan büyükbaş hayvanlara ve insanlara mikrop taşımaları ile bilinirler. Çok küçük olduklarından farketmek biraz zordur. kan emici olduğundan kana zehir bulaştırırlar. 1 ila 3 günlük bir kuluçka döneminden sonra hastalık belirtileri ortaya çıkar. Bulantı, kusma, ateş, yüzde ve gözlerde kızarmalar, halsizlik ve eklem ağrıları ile belirtiler ortaya çıkar. Ölüme varan sonuçlar ortaya çıkardığından belirtiler dahilinde geç kalmadan mutlaka bir sağlık kurumuna başvurmak gerekir. Çalılık, yeşillik alanlarda sıklıkla görüldüğünden iş icabı bu gibi yerlerde çalışanlar risk altındadır. Ancak şehir içerisinde de yeşillik alanlar çok olduğundan hemen herkesi ilgilendiren bir konu haline gelmiştir.

Kapalı ve açık mekanlarda gerçekleşen ilaçlama uygulaması iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Kenelerin güvenle kontrol altına alınması için ahırlarda, hayvan ağıllarında ve de tarım alanlarında hedef odaklı ilaçlama işlemleri yapılır. Park ve bahçe alanları, çalılıklar ve yeşil zeminlere ilaçlama yapılarak kene ile mücadele çalışması sonlandırılır. Bakırköy Böcek İlaçlama firmamız ile kene sorununu garantili bir şekilde çözmekteyiz. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ve uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Keneler Hakkında Diğer Sorular

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir