kene-isirmasinda-neler-yapilmalidir

Kene Isırmasında Neler Yapılmalıdır?

Kene ısırmasında neler yapılmalıdır sorusuna ilişkin izlenmesi gereken önemli adımlar bulunmaktadır. Bu adımlarda geç kalınması durumunda kene türünün vücuda enjekte ettiği virüs kana karışarak vücudun her bölgesine yayılabilmektedir. Kene virüsü insan ve havanlarda kanı pıhtılaştırma özelliğine sahiptir. Bu yüzden ilk adımın erken teşhis olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Bakırköy Böcek İlaçlama Servisi sizler için kene sorununu ortadan kaldırıyor.

Kene Isırmasında Yapılması Gerekenler

kene-isirmasinda-neler-yapilmalidir
kene-isirmasinda-neler-yapilmalidir

Kene ısırığı, vücutta şişlik, yanma, kabarcık, kısmi sulanma ile birlikte fiziki olarak kendini belli eder. Bu noktada, halsizlik, kusma, yüksek ateş ve eklem ağrıları durumunda, hemen en yakınızda bulunan sağlık kuruluşuna giderek müdahale ve tedavi konusunda erken yol almanız gerekmektedir. Kene ısırması ilk bir hafta da kendini belli eder. Ortalama kene ısırmasından kaynaklanan vakaların tedavisi 1 ila 13 gündür. Bu tarihler dışında alınmayan önlemlerde ölüm kaçınılmaz bir sondur.

Kene haşereler içerisinde en tehlikeli olanlardan birisidir. Çünkü diğer haşere türleri yalnızca alerjik etki yapabilirken keneler ölümle sonuçlanan vakalar ortaya çıkarabilir. Ziraat alanında uğraşanların özellikle dikkat etmesi gereken keneler ayrıca yeşil alanlarda da bulunduğundan piknik alanlarının, bağ, bahçe gibi yerlerin ilaçlanması gerekir. Kene tehlikesi hafife alınmamalıdır çünkü keneler bilindiği gibi dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok insanın hayatına mal olmuştur.

Keneler küçükbaş hayvanlardan aldıkları zehirli kanı büyükbaş hayvanlara ve insanlara kolaylıkla geçirebilirler. Bu sebeple kene için ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama türleri arasında sıvı, kokulu, kokusuz, fare ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır. Haşere türüne ve yoğunluğuna göre ilaçlama tekniği değişebilir. Kesinlikle ucuz ve basite kaçan ilaçlama tekniklerinden uzak durmak ve ilaçlama konusunda uzmanından yardım almak gerekir.

Bakırköy Böcek İlaçlama yılların deneyimi ile ilaçlama işleminde önderdliğini sürdürmekle beraber garantili hizmeti ile herkesin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bakırköy ve çevre ilçe semtlerinde başarılı bir şekilde ilaçlama işlemine devam eden firmaya ile tek bir telefonla ulaşabilir, aklınıza takılan tüm soruları sorabilir ve bu benzersiz hizmetten yararlanabilirsiniz. Bakırköy Böcek İlaçlama haftanın 7 günü 24 saati hizmet vermektedir. Haşere sorununuza hızlı ve kesin çözüm için Bakırköy Böcek İlaçlama‘yı arayın, bu dertten kurtulun.

Keneler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir