Kene Isırsa Ne Olur?

Kene ısırırsa ne mi olur? Aslında burada sorulması gereken öncelikli soru kene ısırığına maruz kaldıktan sonraki aşamadır. Çünkü kene ısırırsa, kenenin salgıladığı ve vücuda enjekte ettiği virüs, kana karışacak ve kene zehri tüm bedenimize dalga dalga yayılacaktır. Önemli olan husus burada kene ısırığı şüphesini bile hafife alamamanız durumudur.Kene gibi tehlikeli haşereler gelmeden önleminizi almanız son derece önemlidir. Bu önlem elbette ilaçlamadır. İlaçlamayı ise işinde uzmanlaşmış bir ilaçlama firmasından almalısınız. Bakırköy Böcek İlaçlama size en kaliteli ve garantili böcek ilaçlama hizmetini sunmaktadır.

Kene Isıması İle Ortaya Çıkan Hastalıklar

kene-isirsa-ne-olur
kene-isirsa-ne-olur

Kene ısırırsa ve erken teşhis konulmazsa, kene vakasına maruz kalan kişinin yaşam süresi 2 hafta içinde virüsün tüm bedene ulaşması ve de kana karışması ile sona erer. Lokal aneztezik benzeri bir madde salgılayan keneler zehirlidir. En zehirli türleri ise; Marginatum ile anatolicum adını verdiğimiz kene türleridir. Keneler; KKKA, Rock dağları benekli ateşi, Lyme hastalığı, Erlikiyoz, Tavşan ateşi, Babesiyoz, Kolorado kene ateşi, Dönek ateşi, Kayalık dağlar benekli ateşi gibi hastalıklara neden olurlar.

Hayati tehlikeye neden olan bu hastalıklara yakalanmak ise tedbirsiz davranıldığında çok kolaydır. Kırsal alanlarda oldukça dikkatli olunmalıdır. Ayrıca yeşil alanları da seven kene tehlikesine karşı piknik alanlarında da dikkatli olmak önemlidir. Yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği bu hastalığa yakalanmamak için kene ısırmasına karşı duyarsız kalmamak gerekiyor. Nasıl olsa ufak bundan bir şey olmaz diyerek görmezden gelinmemelidir. Çünkü kene diğer ufak haşerelere oranla taşıdığı zehir ile büyük bir sağlık tehdidi oluşturur.

Kene ısırığı eğer virüsün kana karışması söz konusu ise, kanda pıhtılaşma başlamaktadır. Bu pıhtılaşma sonucunda kan hücreleri fonksiyonlarını kaybederek, yeni hücreler üretmez. Bu durum da doğrudan ölümlere sebebiyet vermektedir. Keneler tehlikeli haşerelerdir ve ilaçlama ile önlem almak gerekir. Sizi ve sevdiklerinizi etkileyecek kenelerin ilaçlamasını uzman kadrosu ile Bakırköy Böcek İlaçlama yapmaktadır. İstanbul’un tüm ülçelerinde hizmet veren Bakırköy Böcek İlaçlama uzman kadrosu ile kene dahil tüm haşerelerden kutulmanız mümkündür.

Keneler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir