kene-nasil-anlasilir

Kene nasıl anlaşılır?

Haşere türleri içinde insan, yabani hayvan, evcil hayvanların kanını emerek yapışkan özelliği olan keneyi şu şekilde tanıyabiliriz. Kene küçük aynı zamanda oval şeklindedir. 6 ya da 8 bacaklı olarak karşımıza çıkabilir. Kene diğer haşere türleri gibi kanadı yoktur. Uçmaz, pire gibi sıçramaz ve hamamböceği gibi seri ve hızlı hareket eden bir böcek türü değildir. Kenenin en tehlikeli yönü dünyada ve ülkemizde örneğine sıklıkla rastladığımız Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına sebep olmalıdır. Bu hastalık ölüme yol açtığından son derece tehlikelidir. Kene tehlikesine karşı yıllardır olduğu gibi Bakırköy Böcek İlaçlama şirketi yaptığı ilaçlamalar ile insanlara yardımcı olmaktadır.

Kene belirtileri

kene-nasil-anlasilir
kene-nasil-anlasilir

Otlaklarda, çalılarda, park ve bahçe alanlarında rastlayabileceğiniz kene, kıpırdamadan günlerce, aylarca hatta 1 yıl boyunca sabit yerinde durabilen bir kan emici zararlı canlı türüdür. Kene renk olarak, beyaz, siyah ve kahve tonları vardır. Vücutlarının ağırlığı gövdesindedir. Kene ya da kene türü gördüğünüzde hemen yaşam alanlarınızı ve sağlığınızı güven altına almak için kene ilaçlama firmasından destek alarak ilaçlama yaptırmalısınız.

Kene, tarımsal alanlarda çalışanlar, avcılar, veterinerler için tehlike oluştururlar. Küçükbaş hayvanlardan aldıkları zehri büyükbaş hayvanlara ve insanlara bulaştırırlar. Dünyada ve ülkemizde ölümle sonuçlanan vakalar düşünüldüğünde kene haşeresine karşı mücadelenin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Haşereler her ne kadar küçük olsa da ortaya çıkarttıkları sağlık sorunları bir o kadar büyüktür. Kırım Kongo Kanamalı Ateş bulaştığı takdirde kişide ateş, halsizlik, burunda kanama, iştahsızlık, dışkıda ve idrarda kanama gibi belirtiler kendisini gösterir. Belirtiler dahilinde ise mutlaka bir doktora başvurmak gerekir, zaman kaybedilmemelidir.

Kene tehlikesi ile yüzleşmemek, daha en baştan tedbir almak için ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama ile kene tehlikesi tamamen ortadan kalkacaktır. Ancak bu ilaçlama doğru bir şekilde, uzman eller tarafından yapılmalıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile Bakırköy Böcek İlaçlama yalnızca Bakıköy’e değil, tüm İstanbul il ve ilçelerine böcek ilaçlama hizmetini götürmektedir. Kene gibi tehlikeli haşereler sizi ve sevdiklerinizn sağlığını tehlikeye sokar. Onlar size gelmeden siz önleminizi alın, kene tehlikesini düşünmek zorunda kalmayın.

Keneler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir