Kene Nerelerde Yaşar

Kene nerelerde yaşar sorusuna genel olarak kırsal alanlar yanıtı verilir. Evet, kene en çok kırsal yerleşim bölgelerinde, ormanlık alanlarda, çayırlıklarda, hayvan ahırlarında, piknik alanlarında ve büyükbaş hayvanlar üzerinde yaşar. Hayvan yetiştiriciliği yapan insanlar üzerine sık konan kene köylerde birçok kişinin ölümüne neden olmaktadır. Kene ölümlerde neden olan birçok hastalığı bulaştıran bir haşeredir. Fakat kenelerin görüldüğü yerler sadece bununla sınırlı değildir.

Kene İle Mücadele

kene-nerelerde-yasar
kene-nerelerde-yasar

Keneler hayatın ve insanın olduğu her yerde hatta metropollerde de kendini gösterebilir. Ülkemizde son zamanlarda büyük bir paniğe neden olan kene ile mücadele etmek için profesyonel bir ekipten destek almanız ise şarttır. Zira kene haşeresi sıradan insanların ilkel metotları ile baş edemeyecekleri kadar güçlü bir canlıdır.

Kene ilaçlama operasyonunda başarılı işlere imza atmış Bakırköy Böcek İlaçlama firmamız günün her saati sunmuş olduğu kaliteli hizmet anlayışı ile siz değerli vatandaşların hizmetindedir.

Kene ile mücadele bir anlamda kenenin bulaştırdığı hastalıklar ile de başa çıkmaktır. Ülkemizde birçok kişinin ölümüne neden olan Kırım-Kongo Kanamalı ateşi hastalığı kenelerden bulaşan bir hastalıktır. Konakçısının üzerine konan ve kan emerek şiştikten sonra kendisine yere bırakan kene bir süre sonra oradan geçmekte olan başka bir canlının üzerine konar ve kan emme işlemine devam eder. Keneler doğaya hayvanlar üzerinden bu şekilde yayılır. Kene ilaçlama uygulamalarımız;

  • Kapalı ya da açık alan fark etmeksizin bütün mekanlarda uygulanır.
  • Sağlık Bakanlığından onaylı kene ilacı ve gerekli teçhizatlar ile aşamalar halinde ilerleyen kene ilaçlama işlemi büyük bir titizlikle yapılır.
  • Alanın keneden arındırıldığından emin olduktan sonra normal yaşantıya geri dönülebilir.

Özellikle yaz aylarında kırsal alanlarda piknik yapmaya ve eğlenmeye gelen insanların üzerine konarak tehlikeli durumlara neden olabilirler. Keneden korunmak için kene görülen mekanda kene ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Kene ilaçlama için günün her saati Bakırköy Böcek İlaçlama şirketimizi arayabilirsiniz.

Bakırköy Böcek İlaçlama Servisi

Bakırköy böcek ilaçlama servisimiz ile iletişime geçtiğiniz taktirde işinde uzman olan bir ekip ile karşılaşır ve başarılı bir çalışmanın ilk adımını atmış olursunuz. Uygun ödeme imkanlarının sunulduğu firmamız tüm haşere ve kemirgenlerin yok edilmesinde en büyük yardımcınız olarak yanınızda yer alıyor. Bizleri 7/24 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir