kene-zehirlenmesi-belirtileri-nelerdir

Kene zehirlenmesi belirtileri nelerdir?

Dünyadaki en zararlı haşerelerden birisi olan kene hayvanlardan aldıkları zehirli kanı insanlara bulaştırırlar ve ölümcül sonuçlar ortaya çıkarırlar. Dünyada ve ülkemizde kene zehirlenmesi nedeniyle pek çok kişi hayatını kaybetmiştir. Haşereler temiz ortamlara dadanarak mikrop ve hastalıkları getirmektedir. Kene ise kırsal kesimlerde sıklıkla görülmekle beraber çalılık ve park alanlarında, yeşil alanlarda görülebiliyor. Çiftçiler ile yeşillik alanlarda, tarımsal bölgelerde çalışanları ayrıca veteriner ve kasapları etkileyebilen kene tehlikesi park alanlarındaki yeşilliklerde de olabileceğinden herkesi etkileyebilmektedir. Kene tehlikesine karşı en etkili yöntem ilaçlamadır. Keneler henüz kendisini göstermemişken öncedne alınacak ilaçlama yöntemi ile sağlığınızı garanti altına alın. Yılların tecrübesi ile Bakırköy Böcek İlaçlama sizlere bu konuda profesyonel ilaçlama teknikleri ile garanti çözüm sunuyor.

Kene zehirlenmesinde belirtiler

kene-zehirlenmesi-belirtileri-nelerdir
kene-zehirlenmesi-belirtileri-nelerdir

Kene zehirlenmesi belirtileri, kişiler üzerinde neredeyse aynı reaksiyonu gösterir. Kene, çok uzun ve keskin bir hortuma sahiptir. Kene zehirlenmesi, kenenin kan emdiği, bölgede kenenin amatör ve ilkel şartlarda çıkartılması durumunda kendisini göstermektedir. Kene hortumunun kırılması ya da zedelenmesi durumunda, kenelerin salgıladığı virüs doğrudan kana bulaşmaktadır. Bu yayılma 1 ila 8 gün arasında değişmektedir. İlk etapta kanın pıhtılaşmasına olanak tanıyan kene zehirlenmesi yanında, eklem ağrısı, yüksek ateş, halsizlik, idrarda kan, dışkıda kan gelmesi gibi somut durumları ortaya çıkarır. Belirtiler dahilinde mutlaka bir sağlık kurumuna ya da doktora başvurmak gerekir. Geç kalınmaması son derece önemlidir. Ancak kene tehlikesi kendisini göstermende önce ilaçlama yaptırarak kendinizi garantiye almak en doğrusu olacaktır.

Kene zehirlenmesi çok tehlikeli bir durumdur ve hayati önem taşır. Dünyada ve ülkemizde kene zehirlenmesi sonucu yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir. Yaşam alanlarınızın güvenliği için kene ve kene türleri için mutlaka ilaçlama yaptırmanız önerilmektedir. Kene ilaçlaması için yıllardır haşere ilaçlamada insanlara yardımcı olan ve bu alanda profesyonelliği ile kendisini ispatlamış olan Bakırköy Böcek İlaçlama firmasından yardım alabilirsiniz. Firmayı haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soruda ya da detaylarla ilgili bilgi almak istediğinizde çağrı merkezine bağlanabilir, ilaçlama hizmetinden anında yararlanabilirsiniz.

Keneler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir