keneler en cok nerede bulunur

Keneler En Çok Nerede Bulunur?

Keneler en çok nerede bulunur diyerek önlem almak istiyorsanız, o zaman başta, yeşil alanlara, çalılara, ormanlara, süpürge saplarına, sazlıklara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Keneler evinizin içinde, müstakil, gece kondu, bina ve dairelerde de olabilir. Kenelerin yaşama alanlarımıza nerden geldiği ile ilgili en somut örneği, evcil hayvanlarımızdır. Kene kedi, köpek gibi evcil hayvanlarımıza yapışarak evimizin içine girerek burada çoğalıp, sonra bizleri zehirleyebilirler. Bakırköy Böcek İlaçlama timleri Bakırköy ve çevre semtlerde, mahallelerde böcek ilaçlama hizmetini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Kenelerin En Çok Bulunduğu Yerler Nerelerdir?

Keneler, bu alanlarda çeşitli hastalıkların oluşmasına da olanak tanırlar. Kenelerle mücadele konusunda 20 yılı aşkın zamandır hizmet veren Böcek ilaçlama şirketimiz Bakırköy Böcek İlaçlama arayarak, yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Kenelerle bireysel mücadele imkansızdır. Çok küçüktürler ve siz daha farkına varamadan size musallat olmuşlardır. Son yıllarda kene tehlikesine karşı çok fazla haber yapıldı. Kırsal alanlarda çok büyük tehlike arz eden keneler seyrek çayırlıklarda da görüldüğü için hemen her yerde olabilmektedir. Keneler de tıpkı diğer haşereler kadar tehlikelidir ancak onu daha tehlikeli yapan ölümcül bir zehri taşımalarıdır.

Kenelerin en büyük özelliği küçükbaş hayvanlardan aldıkları mikropları büyükbaş hayvanlara ve akabinde insanlarta bulaştırmalarıdır. Çalı ve otluk alanlarda olduğu için avcılar, çiftçiler ve çalılık alanda piknik yapanlara musallat olabilirler. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi bazı belirtiler dahilinde kendisini gösterecektir. Baş ağrısı, iştahsızlık, mide ve kas ağrıları, ayrıca ishal ve kusma gibi bulgular gösterir. Ortalama belirtiler kuluçka dönemi sonrasında yani 1 ila 3 gün içerisinde kendisini gösterecektir. Göğüste nokta şeklinde kanamalar, yüz ve gözlerde kızarmalar, dışkı ve idrarda kan, burun kanaması gibi pek çok ciddi belirti kendisini gösterir. Bu gibi belirtiler dahilinde hemen bir sağlık merkezine gitmek gerekir.

Kenenin saçtığı bu hayati tehlikeye karşı alınacak en önemli tedbir böcek ilaçlamadır. Kene ilaçlama konusunda deneyimli Bakırköy Böcek İlaçlama firmamızın ekonomik, güvenli ve kaliteli hizmetlerinden faydalanmak için vakit kaybetmeyin. Çünkü keneler ölüm saçan böcek türleridir.

Keneler Hakkında Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir