kirkayak

Kırkayak İlaçlama

Kırkayakların boyları 4-5 cm arasındadır. Yaşama alanlarına bağlı olarak daha küçük boyda da olabilirler. Kırkayak renkleri genel olarak siyah ve kahverengidir. Kırkayağın başında bir çift anten bulunur. Gerçek birleşik gözleri yoktur. Ağızları başın alt kısmında öne yönelik olarak bulunur. Kırkayak karasal bir canlıdır. Yerlerde bulunan çürümüş yaprak ve organiklerle beslenirler. Kırkayağın çıyandan ayıran özelliği ayak sayılarıdır.

Kırk ayağın bir tane vücut sekmeninde 2 çift ayak vardır, çıyanların ise bir vücut sekmesinde 1 çift ayak bulunur. Kırkayaklar nemli ortamları severler, kuru olan ortamlarda uzun süre yaşayamazlar. Kırkayaklar yakaladıkları avlarını çok olan ayakları ile kavrayarak yuvalarına götürebilirler. Kırkayak uygun yaşama alanı bulursa çok hızlı üreyebilirler. Yiyecek sıkıntısı çeken kırkayaklar toplu halde göç edebilirler. Nemli yerleri seven kırkayaklar evlerimizde, çatılarda, balkonlarda, bodrumlarda sıkça görülebilir. Kırkayaklar her yumurtlamada onlarca yumurta bırakabilirler. 3-4 ay içerisinde belli sıcaklığa ulaşan yumurtalar yavru olarak çıkarlar. Kırkayağın yaklaşık olarak 13.000 türü bulunur. Bunların tamamı karada yaşar.

KIRKAYAK İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Kırkayaklar, evlerimize ya da iş yerlerimize genellikle duvar çatlaklarından vs. girmektedir. Bu sebeple kırkayakla ilk mücadele, bu çatlakların onarımı olacaktır. Kırkayak istilasına uğramış bir mekanın muhakkak profesyonel bir böcek ilaçlama servisi tarafından ilaçlanması gerekmektedir. Çünkü kırkayaklar kişisel müdahalelerimiz neticesinde imha edilebilecek bir böcek türü değildir.

Böcek ilaçlamalarında sıklıkla tercih edilmekte olan sıvı ilaçlar, kırkayak ilaçlamalarında etkili olacaktır. Genellikle püskürtme ve buharlama tekniği ile uygulanmakta olan sıvı ilaçlar, geniş alanları etkisi altına alarak kırkayak problemini kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Kokulu ve kokusuz ilaçlama olarak ikiye ayrılmakta olan sıvı ilaçların kokusuz ilaçlama yöntemleri, uzun süre süren etkisi ile kırkayak problemlerinin ortadan kalkması için oldukça etkili bir ilaçlama yöntemi olacaktır. Profesyonel kırkayak ilaçlama servisleri, en etkili ilaçlama yöntemleriyle kırkayakların kısa süre içerisinde imha edilmesini sağlamaktadır.

Kırkayak ilaçlamalarında etkili olan bir diğer ilaçlama yöntemi de kalıcı böcek ilaçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu ilaçların, kırkayakların çoğunlukla dolaştıkları mekanlara uygulanması neticesinde, bacaklarına ilaçlar bulaşmakta ve bu şekilde de ilaçlama işlemi gerçekleşmektedir. Bacaklarına kalıcı böcek ilaçlarından bulaşan kırkayaklar, kısa süre içerisinde ölmektedir. Etkili bir ilaçlama yöntemi olan böcek ilaçlarıyla, kırkayak probleminin önüne geçmek mümkündür.

KIRKAYAK İLAÇLAMA FİYATLARI

Kırkayak İlaçlama Fiyatları, ilaçlanacak alanın metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kırkayak ilaçlamalarında köklü bir ilaçlama gerçekleşmesi için ilaçlamada tekrarların yapılması gerekmektedir. Bu da kırkayak ilaçlama fiyatlarını etkilemekte olan unsurlardan bir tanesidir. Profesyonel Kırkayak İlaçlama servisleri, sunmuş oldukları ilaçlama hizmetleri karşılığında oldukça uygun fiyatlar talep etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir