kokulu-kokusuz-ilaclama-yontemleri-nelerdir

Kokulu Ve Kokusuz İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleri nelerdir sorusuna cevap verecek olursak, tüm böcek ilaçlama işlemlerinde kullanılmakta olan bu yöntemler, böceklerin cinslerine göre değişebilmektedir. Haşere ilaçlama işlemlerinde birincil öncelik her zaman sağlıktır. Bu yüzden bu işlemlerin mutlaka konusunda uzman, kaliteli bir ekip tarafından yapılması gerekir. Kokulu ve kokusuz haşere ilaçlama yöntemleri kişilerin tercihlerine göre yapılmamaktadır. Çok daha pratik olduğu için tercih edilen kokusuz ilaçlama, pire, tahtakurusu gibi mücadelesi son derece zor olan haşereler için kullanılamaz. Onlar için mutlaka kokulu ilaçlama yöntemine başvurmak gereklidir. Bakırköy Böcek İlaçlama profesyonel ekibi ile böcek ilaçlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kokulu İlaçlama

kokulu-kokusuz-ilaclama-yontemleri-nelerdir
kokulu-kokusuz-ilaclama-yontemleri-nelerdir

Kokulu İlaçlama işleminde çoğunlukla zor yok edilen böcekler için uygulama yapılır. Böcek ilaçlama işlemlerinde en etkili yöntemlerin başında kokulu ilaçlama gelir.  Pire başta olmak üzere tahtakurusu, tahtakurdu gibi dirençli böcekler ve akrepler içinde ek ilaçlama olarak kullanılan bir ilaçlama şeklidir.

Böcek ilaçlama uygulamalarında mecbur kalmadıkça pek tercih edilmeyen bu yöntemde kullanılan ilacın son derece keskin ve ağır bir kokusu vardır. Bu yüzden hem böcek ilaçlama uzmanları hem de kullanıcılar pek tercih etmemektedir. Çünkü ağır kokudan dolayı bulunduğunuz alanı en az 4-6 saat arasında terk etmek gerekmektedir. Kokulu ilaçlamada ULV cihazı yardımıyla ortama sıkılan ilacın kokusu haşerelerin nefes alamayarak boğulmasına sebep olmakta ve bu şekilde onları imha etmektedir. İlaçlama sonrası ortam saatlerce havalandırılmalı ve ciddi bir temizlik yapılmalıdır.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz İlaçlama işleminde ise durum çok daha farklıdır. Diğer böcek ilaçlama işlemlerinin tam aksine bulunduğunuz alanı terk etmek gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Bu yöntem çoğunlukla daha kolay imha edilen hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma ve kakalak benzeri böceklerin ilaçlanmasında kullanılır. Haşere ilaçlama işlemlerinde sıkça tercih edilen bu yöntem, kullanıcılarında sıkça talep ettiği yöntemlerdendir.

Kokusuz ilaçlama yöntemi uygulandığında 3 gün boyunca ortamda ıslak temizlik yapılmamalıdır. Bu durum ilacın haşere ilaçlama açısından tesirini gösterebilmesi açısından oldukça önemlidir. Tabi ki kokusuz ilaçlama da yapılsa mutlaka evinizde açıkta yiyecek içecek bırakmamanız gerekmektedir. Bu yüzden çok sayıda kişi ihmalkâr davranarak hastanelik olmaktadır.  Haşere ilaçlama konusunda kaliteli hizmet almak için mutlaka 7/24 aralıksız hizmet veren Bakırköy Böcek İlaçlama çağrı merkezimizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir