modern-bocek-ilaclama-yontemleri

Modern Böcek İlaçlama Yöntemleri

Modern Böcek İlaçlama Yöntemleri son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkmışlardır. Böcek ilaçlama firmaları henüz faaliyet göstermeye başlamadan önceleri son derece ilkel yöntemlerle yapılmaya çalışılan böcek ilaçlama uygulamaları zamanın ilerlemesi ve zamanla beraber teknolojinin hızlı gelişmesi sonucunda bu işi profesyonel anlamda yapan böcek ilaçlama firmalarının doğuşunu sağladı. Bakırköy Böcek İlaçlama modern teknikleri ve uygulamaları ile Bakırköy ve çevresindeki semtlerde böcek ilaçlama hizmetini başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Modern Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

modern-bocek-ilaclama-yontemleri
modern-bocek-ilaclama-yontemleri

Böcek ilaçlama firmalarının teknoloji ışığında yeni geliştirdikleri böcek ilaçlama yöntemleri ilkel böcek ilaçlama yöntemlerini çok geride bıraktı. İlkel böcek ilaçlama yöntemleri geçmişte pek çok insanın ölümüne ve zehirlenmesine yol açmıştır. Dolayısıyla gelişen bu modern teknolojiyle beraber modern böcek ilaçlama yöntemleri de ortaya çıkmış insan sağlığı teminat altına alınmıştır. Şimdi sırasıyla bu böcek ilaçlama yöntemlerini inceleyelim.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama böcek ilaçlama yöntemleri arasında en etkili yöntemdir. Özellikle pire, akrep, tahtakurusu, tahtakurdu gibi zor yok edilen ve sinekler gibi uçan haşereler için kullanılır. Son derece ağır ve keskin bir kokusu vardır. Bu kokusu sayesinde haşerelerin bu kokudan nefes alamayarak boğulmaları amaçlanır. Bu yöntemin uygulandığı yerin en az 4 ile 6 saat arasında kapalı kalması gerekmektedir. Hatta bu durum çoğu zaman 24 saati bulabilmektedir. Bu yüzden çoğu kişi bu türden bir böcek ilaçlama yöntemini tercih etmemektedir.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama yöntemi ise daha çok hamam böceği grubunda yer alan kalorifer böceği, karafatma, kakalak, kara böcek gibi kolay türeyen ve kolay yok edilen haşerelerde tercih edilir. Bu yöntem hem böcek ilaçlama firmaları tarafından hem de müşteriler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu yöntemde de 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılmamaktadır. Bunun sebebi ise yapılan böcek ilaçlama uygulamasının etkin olmasını sağlamaktır.

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama yöntemi çoğunlukla açık alanlarda tercih edilir. Bunların arasında; bahçe, tarla, balkon, veranda, teras vb. yerler bulunmaktadır. Bu alanlarda sıvı ilaçlamanın tercih edilmesinin en önemli neden diğer böcek ilaçlama yöntemlerinin açık havada çabuk dağılmasıdır. Yine ilacın etkin olabilmesi için mutlaka yapıldığı alanda kalması gerekir. Bu yüzden sıvı ilaçlama tercih edilir. Akrep, çekirge, danaburnu benzeri bahçe zararlıları arasında olan böceklerde bu yöntem sayesinde yok edilir.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama yönteminde ise yine hamam böceği grubundaki haşereler için kullanılmakta olan jel kıvamında bir ilaç vardır. Bu ilaç kendine özel tabancası yardımıyla özellikle kapı ve pencere pervazlarına, mutfak dolaplarının içerine, çekmecelerin aralarına, mutfak lavabosu ve diğer lavaboların altlarına sıkılarak yapılır. Profesyonel böcek ilaçlama için Bakırköy Böcek İlaçlama firmamızı haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir