Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama yöntemi diğer böceklerinkine göre biraz daha faklıdır. Nihayetinde salyangozda bir böcektir. Kabuklu böcekler sınıfında yer alır. Üstelik çoğu zaman evlerde de rastlanır fakat bir bahçe zararlısı olarak bilinir. Bu yüzden çoğunlukla orman, park, bahçe, tarla yeşillik gibi açık alanlarda bulunarak yaprak, sebze meyveleri kemirirler. Salyangoz ve sümüklü böcek çoğu zaman karıştırılır. Salyangozların kabuğu vardır. Sümüklü böcekler ise çıplaktır. Salyangozun baş kısmında diğer canlılardan daha farklı olarak ikisi büyük diğer ikisi daha küçük olmak üzere toplam 4 adet anten bulunmaktadır. Detaylı anlamda salyangoz ilaçlaması ise yapılacak yerde gerekli tespitler ve kontroller yapıldıktan sonra uygulanmalıdır. Bakırköy Böcek İlaçlama salyangoz ilaçlama yöntemlerini sizin için en etkin şekilde kullanıyor ve sizi bu sıkıntıdan kurtarıyor.

Salyangozun Zararları

salyangoz 1
Salyangoz İlaçlama

Salyangozun zararları özellikle çiftçilere olmaktadır. Çünkü salyangozlar;

  • Bitkilerin öz kısımlarını yiyerek kurumalarına neden olur.
  • Sebze ve meyveleri kemirir.
  • Yapışkan bir yapıya sahip olduğu için üzerinde mikrop barındırabilir.
  • Yapacağı hasattan kazanç bekleyen çiftçileri maddi anlamda büyük zararlara uğratabilir.

 

Salyangozla Mücadele Yöntemleri

Salyangozla mücadele yöntemleri çoğu zaman ilkel metotlara dayanır. Özellikle Çiftçilerin korkulu rüyası olan salyangozlarla mücadelede bugüne kadar bilinçsiz uygulanan tüm yöntemler etkisiz kalmıştır. Örneğin çoğu zaman çiftçiler tarafından kullanılan ve bir hayli zehirli olduğu iddia edilen hazır zirai yemler hem yetersiz kalmakta hem de insanlara zarar verebilmektedir. Dolayısıyla insanların kendi başlarına yapabilecekleri bir ilaçlama ya da mücadele yöntemi söz konusu değildir. Salyangoz ilaçlaması yapılmak istendiği zaman mutlaka bu konuda profesyonel, titiz ve yetkili bir ilaç firmasından detaylı destek alınmalıdır.

Salyangoz İlaçlama Teknikleri

salyangoz2

Salyangoz ilaçlama teknikleri yapılacağı yere ve alanın büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Ayrıca  Salyangoz ilaçlama çoğunlukla mesken dışı bir alanda yapılacağı için uygulama ve metodu da diğer ilaçlama tekniklerine göre daha farklı olacaktır. Salyangoz ilaçlamasında genellikle sıvı ilaçlama kullanılır.

İlaçlama püskürtme yöntemi uygulanarak gerçekleştirilir. Halk arasında farklı mücadele yöntemleri geliştirilmiş olsa da bunlar salyangozla mücadelede son derece yetersiz kalmıştır. Mutlaka profesyonel yöntemlerle ilaçlama gerçekleştirilmelidir. Bakırköy Böcek İlaçlama firmamız sizlere salyangoz konusunda yardımcı oluyor ve bulunduğunuz yeri haşerelerden arındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir