Tahta kurusu İlaçlama

tahta-kurusu
tahta-kurusu

Tahtakurusu ilaçlama kan emici özelliğe sahip olan haşerenin etkisiz hale getirilmesi için yapılan uygulamadır. Tahtakurusu ilaçlama operasyonunda önemli olan bazı unsurlar vardır. Doğru firma ile çalışma, kaliteli teçhizatlar ve en önemlisi haşereyi yakından tanımak… Tahtakurusu ile mücadele etmenizi kolaylaştıracak özelliklere değinecek olursak;

  • Tahtakurusunu baş kısmında iletişim sağlayan ve tehlike algılayan bir çift anten bulunur. Yatak yorgan aralarında, çekyat aralarında, dolap içlerinde görülür.
  • Yumurtlama döneminde yaklaşık olarak 200 yumurtayı uygun ortamlara bırakırlar yatak, yorgan, dikiş kenarları, koltuk köşeleri vb yerlere bırakılan yumurtalar erişkinliğe ulaştığı zaman yumurtadan çıkarlar.

Tahtakurularının insanoğluna vermiş olduğu zararların boyutunu bilen firmamız 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile bir telefon uzağınızda beklemektedir.

Tahtakurusu Isırdığında Ne Yapılmalıdır?

Tahtakurusu ısırdığında ne yapılmalıdır? Tahtakurusu insanları ısırdığı zaman kendi ağırlıklarının 5-6 katı kadar kan emebilirler. Bu ısırıklar çocuklar üzerinde fazla reaksiyon gösterir. Tahtakurusu ısırdığı yeri kabartır, kızartır, şişirir aşırı kaşıntı yapar. İnsanlar evlerinde gördükleri bu böcek türünü tahta kurdu ile karıştırabilirler. İki böcek birbirinden farklı yapıya sahiptir. Tahta kurdu insan ısırmaz ve insana yaklaşmaz, tahtakurusu ise insan kanı emer. Sadece isim benzerlikleri vardır, başka özelliklerinden hiç birisi benzemez. Çekyat altı, kanepe köşeleri, dikiş aralarında gezer ve saklanırlar. Tahtakurusu ilaçlama operasyonu ile bu haşereleri yaşam alanınızdan uzaklaştırmak için firmamızı günün her saati arayabilirsiniz.

Tahtakurusuna Dikkat!

Tahtakurusu en tehlikeli böcek türlerinden birisidir. Kanın pıhtılaşmasını önlemek için özel bir sıvı salgılarlar. bu salgı sayesinde kan emdiklerini hissettirmezler. Günde 4-5 defa kan emebilme kapasiteleri vardır. Tahta kurularının saldırısına uğramamak için dışarıdan satın alınan böcek ilaçları kullanmanız hiçbir sonuç vermeyeceği gibi çok tehlikelidir. Tahta kurusu ilaçlama işlemi biz profesyonel firmaların kontrolünde olmalıdır.

BÖCEK VE HAŞERE İLAÇLAMA HAKKINDA GENEL BİLGİLER.

Kullanılacak ilaçlar kalıcı özelliktedir.
İlaçlamalarımız  ziraat mühendislerimiz kontrolünde uzman ekiplerimiz tarafından hazırlanmaktadır.
Kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olup insan sağlığına  herhangi bir etkisi yoktur.
İlaçlama sizin tarafınızdan belirlenen gün ve saatte yapılacaktır.
İlaçlama ile ilgili servis raporumuz ve resmi sertifikamız ilaçlama teknisyenimiz tarafından size teslim edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir