Tahtakurusu Isırığı

Tahtakuruları insan ve hayvan kanlarından beslenerek yaşamlarını sürdürürler. Yaşamını sürdürmek için ısırmak ve kan içmek zorundadır ve ağırlığının birkaç kat fazlası kan içebilir.

Ağız yapısı ısırmak ve kan emmek üzere yaratılmış bir canlı olan tahtakurusu geceleri avlanır. Böylece daha çok ısırarak daha çok kan elde edebilir.

Tahtakurusu ısırdığı bölgede kaşıntı olmasına yol açar o kaşıntılar da ısırılan bölgede kızarıklıklara yol açar. Ancak kan emmek için ısırdığı bölgede özel bir salgı salgılayarak ısırığın hissedilmemesini sağlar. Böylece insanlar veya hayvanlar ısırıldıklarını anlamazlar.

Tahtakurusu ısırığı verdiği sonuçlar bakımından çok önemlidir. Çünkü tahtakurusu ısırdığı bölgeden kana çeşitli bakteri ve verüsvari zararlı maddeleri kana karıştırır. Bu bakteriler çeşitli hastalıkların başgöstermesini sağlar.

Tahtakurusu ısırığı ve ortamladaki tahtakurusundan kurtulmak için ilaçlama yapmak gereklidir. Tahtakurusu problemini %100 ortadan kaldırmak için Bizleri arıyabilir ve Tahtakurusu ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir