uyuz-bocegi

Uyuz Hastalığı ve Uyuz Böceği

Uyuz hastalığı pek çok kişinin hayatını çekilmez hale getiren, hayvanlarda ve insanlarda bulunabilen bulaşıcı bir hastalıktır. Uyuz hastalığına neden olan canlı türü, uyuz böceğidir. Bu nedenle bu hastalıktan korunmak için ilk önce uyuz böceğinden korunmalı veya ondan kurtulmaya çalışılmalıdır.

Uyuz Böceği Nedir ve Nerelerde Bulunur?

  • Gözle görünmesi imkansız olsa da mikroskobik aletlerle görünebilen,
  • Derimizin katmanlarında kendine kanal yolları açarak ilerleyen,
  • İlerlediği her alana yumurtalarını bırakan,
  • Mücadele edilmesi en zor olan haşerelerden biridir.
  • Uyuz böceği en sık paraların üzerinde, evcil hayvan beslenen evlerde, kalabalık ortamlarda, toplu taşıma ve ulaşım araçlarında, otellerde ve pansiyonlarda bulunurlar.
  • Mutlaka neden oldukları hastalığın tedavi edilmesi gerekir.

Uyuz Hastalığı

Uyuz hastalığı ve uyuz böceği ayrılmaz kavramlardır. Uyuz böceğinin neden olduğu bu hastalık, ilaçlarla, pek çok tedavi yöntemi ile tedavi edilmeli, hastalığın nüksettiği yerin de ilaçlanması gereklidir. Genellikle küçük çocuklarda ve yaşlılarda görülen bu hastalık, aşılarla da kontrol altına alınabilmektedir. Tıpkı bit ve akar, mayt, mite gibi deriye nüfuz eden bu haşere, bu saydığımız türlere göre çok daha tehlikeli olabilmektedir.

Uyuz Böceği İle Mücadele

Bu haşere ile mücadele etmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey uyuz böceği ilaçlama işlemleri yaptırmaktır. Sizlere Bakırköy’de her haşere türünde en etkili ilaçlarla her zaman kesin ve garantili çözümler sunan Bakırköy Böcek İlaçlama firmamız, her zaman sizlerin yanındadır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi dilediğiniz zaman arayabilir, ilaçlama talep formlarımızı doldurup bizim sizlere ulaşmamızı da sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir