Yaprak biti (bitki biti) ilaçlama

yaprak-biti-bitki-biti-ilaclama
yaprak-biti-bitki-biti-ilaclama

Bitki bitinin diğer adı da yaprak bitidir. Beslenmelerini bitkilerin yaprakları ve özsuları ile sağlayan bitki bitleri, genellikle siyah ve yeşil renklidir. Parçalayıcı ağız yapısına sahip olan yaprak biti, bitkilerin yapraklarını kemirerek bitkilere zarar ve beslenmesini de sağlamış olur. Bitki biti üremesini canlı yavru doğurarak sağlar.

Çiftleşmelerini sonbaharda erkek yaprak bitlerinin ortaya çıkması ile sağlayan yaprak bitleri, yumurtalarını yaprakların üzerine bırakır. İlkbaharda açılan yumurtalardan yavru yaprak bitleri ortaya çıkar. Her üremelerinde ortalama 45-50 yumurta yapan bitki biti yavruları kısa bir süre sonra çiftleşmeyle başlarlar.

Binlerce türü olan bitki bitlerinin her türü farklı bitkiler üzerinde beslenir. Yaprak biti en çok gül ve devedikeni üzerinde görülür. Yaprak bitini en çok seven canlı uğur böceğidir.

Bitki biti (yaprak biti) ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. Bitki biti ilaçlama uygulaması yapan Sibel ilaçlama şirketimizden gün boyu bitki biti ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama hizmetleri için randevu alabilirsiniz. Yaprak biti ilaçlama konusunda uzman olan ilaçlama şirketimiz, sadece haşerelere zararı olan ve diğer tüm canlılar için zararsız olan ilaçları ile yaprak biti ilaçlama hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir